Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért "K" a jele a Setra...

Miért "K" a jele a Setra típusú autóbuszoknak?

Figyelt kérdés
Én nagy buszrajongó vagyok. Kedvenceim közé tartozik a Setra is. Néztem a honlapját, de sajna német és angol. És én egyik nyelvet sem vágom. Ha tudjátok a kérdésemre a választ, akkor légyszi írjatok!! + Ha tudtok jó buszos oldalakat, ahol sok infó és képek vannak buszokról, akkor linkeljétek légyszi! Előre is nagyon köszönöm. :)
2009. jún. 9. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert eredetileg a Kässbohrer cég gyártotta a Setra buszokat. A Setra márkanév a "Selbsttragend" szóból ered, amelynek a jelentése "önhordó", utalva ezzel arra, hogy ezek a buszok nem hagyományos alvázas építésűek, hanem önhordó karosszériával rendelkeznek.

[link]

[link]

2009. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Ha mondjuk Opel Astrához kéne hasonlítani a Kässbohrer Setra típust, akkor

Kässbohrer=Opel

Setra=Astra.

2009. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hűűűűűűű!!!! Ez nagyon jóóóó!! Most már vágom. Arany ember mind a kettőtök!! Hálás vagyok Nektek, köszi még egyszer!! Ja és köszi a linket is!! :) :D
2009. jún. 9. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Habár látom már lég régen írtad a kérdést, talán azóta már tudod is a választ (a 2. válaszoló nagy butaságot mondott!) é talán azóta a német/angol nyelvtudásod is fejlődött, de azért leírom neked a helyes megoldást! :)


[link]


1911

Az előd menetrendszerinti buszjárat

Karl-Heinrich Kässbohrer áll a "Wiblinger Auto" cég busza mellett 1911-ben. A teljesen zárt busz Saurer alvázon 18 000 db készült belőle, 18 üléssel és 10 állóhellyel. Ulmból a Münster Platz-ról közlekedett Wiblingen-be, 10 km távolságra, 25 perc alatt.


1922

A két rendkívül ambiciózus testvér

Apjuk halála után, 1922-ben Karl és Otto Kässbohrer együtt vitték tovább a családi céget és világsikerhez vezették.



The very first modern self-supporting coach was engineered and built in Ulm, Germany, in the middle of the last century by bus pioneer Otto Kässbohrer. The "K" from his name is still profiled on the rims and steering wheels of every Setra - as a commitment to pursue the visions and ideals of this outstanding inventor and philanthropist.


Az első önhordó karosszériás buszt Németországban, Ulmban tervezték és építették meg a múlt század közepén a buszgyártás úttörőjének számító Otto Kässbohrer tervei alapján. A "K" az ő nevéből látható minden Setra felnijén és kormányán - mint egy elkötelezettség ennek a kiváló feltaláló és emberbarát elképzelései és eszméi mellett.


Remélem kielégítő volt a válasz! Hello

[ Én is szeretem a Setra-t úgyhogy van is képem magamról S415HD és S417HDH vezetőülésében! :) ]

2011. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Én is Setra mániás vagyok. Igen a kérdés kiírása óta már én is közelebb jutottam a pontos igazsághoz, de hálás vagyok Neked, hogy leírtad.

Én S319UL-ben feszítek, kicsit régebbi,de nagyon jó buszocska :D

2011. szept. 12. 22:30
 6/6 Ez a nevem! ***** válasza:
Annyit kiegeszitesül, hogy a Setra buszok elejen a 300-as sorozatig alkalmaztak a "K" betüt. Az utolso szerias 300-asok a 400-as, valamint a most gyartasban levö 500-as szeria elejeröl mar lekerült a "K" betü. 2002-töl a Setra az Evobus csoport tagja lett, ahova meg a Mercedes is beletartozik. Innentöl mar nincs a "K" betü a Setra felirat elött.
2016. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!