Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a motorom kipufogojaba magasnyomasuval belefolyattak vizet. Ami az egesz kipufogocsobe belement.

Osszesen kb 5 liter.


1 hete nem inditottam be a motorom, most beinditottam, nagyon hehezen indul kb 20 perc utan be sikerult inditani, es eleg sok vizet kikopott!

Utana vezettem vele korulbelul 60 kilometert es leallt az egesz.


Szerintetek mi lehet a baja?



2012. márc. 1. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk leszedhetted volna a kipufogót hogy legalább abban ne maradjon víz... Mondjuk azonnal kellett volna cselekedni, nem várni egy hetet.


2 vagy 4 ütemű? Milyen típus?

2012. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
4 utemu
2012. márc. 1. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a kipufogód vége magasabban van mint a blokk, akkor egy darabig biztosan állt a csőben a víz és a nyitott kipufogószelepen be is juthatott a hengerbe. Ami még nem gáz, csak onnan meg az olajba szivárog a gyűrűk mellett.

A víz nehezebb mint az olaj, így az kerül alulra. Ha az olajszivattyú eléggé lentről szív, akkor előfordulhat hogy a bejutott vizet próbálta keringetni és nem volt kenőanyag a szükséges helyeken 60 km-nyi közlekedés során.

Ez a legrosszabb elképzelhető variáció, mert komoly kopások/károk keletkezhettek belül.

Ha csak minimális víz került az olajba, akkor azt üzemi hőmérsékleten szépen "kiforralja" magából.


Persze lehet szerencsés esetben az is, hogy csak valami elektromos ketyere adta be a kulcsot, bár akkor lehet nem várt volna 60 km-t.


Sokminden lehet, amit neten keresztül nem lehet elmondani, mert reggelig üthetném a klaviatúrát...


Én a helyedben először megnézném milyen az olaj. Ha habos vagy tejeskávé színű dzsuvát látsz akkor az az olaj-víz keveredésének a jele. Szerintem ha ez van célszerű lenne leengedni az olajat és figyelni hogy mennyi víz, mennyi fémreszelék és milyen fém van benne. Ha szinte semmi (csak normális mennyiség), akkor egy gonddal kevesebb.

Aztán innen lehetne folytatni még jópár lépéssel hogy mit illene átnézni...


A lényeg: ha nem értesz hozzá, akkor bízd olyanra aki tudja mit kell csinálni.

És legközelebb ilyen esetben már indítás előtt szabadulj meg a víztől.

2012. márc. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!