Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy fogyaszt kevesebbet egy...

Hogy fogyaszt kevesebbet egy Suzuki Swift?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy tartósan városban 50-55-ös tempónál inkább 4-esban vagy már 5-ösben haladjunk? 5-ben ilyenkor alig kell a gázpedálhoz érni, nem érzem úgy, hogy erőlködne a motor, de mégis hogyan jobb? A kocsi egy 1998-s 1.3as Suzuki Swift GLX

2012. febr. 27. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Négyesben simán elég. Ötödiket országúton, tartós haladásnál 60 km/h felett kapcsolunk.
2012. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4-esben.

Az 5. sebességet nem 50-es tempóra találták ki.

Nekem is 1,3-as swiftem van. Teljesen sík úton valóban elgurul 5-ösben is, 50-60-nal. De ha már gyorsítani kell, hallható, hogy erősen erölködik a motor. Az pedig sokkal többet árt a csapágyaknak, főtengelynek, stb., mint kellene...

Nem pörög az olyan nagyot 4-esben, 50-es tempó mellett. Sőt, én sokszor 3-asban használom 50-es tempóval, ha akár egy kisebb emelkedő van.-..

2012. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Negyedikben. Ötödikben ha esetleg hirtelen kell gyorsítanod valami miatt nem fog menni, plusz kínzod a motort is. Egyébként sem eszik 15litert, az a 3-4deci vagy akár egy liter 100-on nem jelent akkora pluszkiadást szerintem.
2012. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ekkora motorral szerelt, egyébként is takarékos autónál szinte észrevehetetlen a különbség. Max.1-2 deci.

És tényleg csak a motort kínzod azzal, hogy nagyon alacsony fordulatszámon nagy terhelést engedsz rá.

2012. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-esben ahogy előttem írták. A swiftnek alapból nagyon hosszúak az áttételei. Egy swift gti-t építő fazon írta ezt egyszer: "az 1,3-as váltóáttételt valami nyomatékos V6-ashoz találhatták ki a japók, mert egyes számítások szerint az 5. fokozatban úgy 260 környékén tiltana egy normál motort."
2012. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!