Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj, ha a gyári 2,5 bar...

Baj, ha a gyári 2,5 bar előírás helyett 3 bar-ra fújtam fel az elsőkerekeket? Nekem 2,5-nél laposnak tűnik. Fél bar eltéréstől még nem fog elkezdeni középen kopni a gumi, vagy igen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 21:20
 1/3 anonim válasza:
Függ az autó és kerék típusától! Ám nem jelent feltétlen gondot a fél bár túlnyomás a kerékben,nem kell aggódni!
2012. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gomzoli ***** válasza:
Ugyanígy voltam vele én is. Mindig kissé laposnak nézett ki a kerék, ha az autó előírása szerint fújtam fel. Aztán egyszer a gumiszervízben említették, hogy maguk a gumik, amik az enyémhez kellenek, 3,5 bar-on is tarthatók. Azóta 2,8-ra fújom őket 2,4 helyett, úgy egy éve már, és nincs feltűnő kopás. Kissé mintha döcögősebb lenne a kocsi rosszabb úton, de nem zavaró. A fogyasztása viszont fél literrel jobb.
2012. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából télen szokták picit lejjebb engedni,vagy a gyári nyomáson tartani a gumit.. Viszont nyáron a forró aszfalton és a súrlódás miatt felmelegszik a gumi,és megnőhet a nyomás. De fél bar elmegy.
2012. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!