Üzembentartói szerződés . Hogyan működi,?
Úgy működik hogy kötelező biztosítást kell kötni.
Az üzembentartó megköti a biztosítást az autódra csak azt x eli be hogy üzembetartó.
Utána a az igazolással amit ad a biztosító vagy a befizetett csekk szelvényével és az autó adásvételével és forgalmiával bemész a helyi önkormányzathoz.
Ott átírják a nevedre az kocsit. Na majd ott is kapsz egy csekket az szép összeg lesz készülj fel.
Röviden ennyi.
Annyival lesz bonyolultabb az üzembetartói hogy a te és az üzembentartó adatait is kérik a szerződésben.
A netrisk. hu-n meg tudod kötni onlie a biztosítást. Én is ott szoktam. Sőt ki tudod választani a legmegfelelőbbet legolcsóbbat. (van kalkulátor is én van hogy 4 x nekifutok hogy a legjobbat hozzam ki) meg azért az se mindegy hogy 10% kedvezményt kapsz online kötsz biztosítást.
"egy pozitív jelölést kérek! :)
És ne reklámozd azért sehol hogy te fogsz járni ezzel a kocsival. Viszont a bürokrácia sűrűjében el lehet tévedni!
És a biztonság kedvéért kössetek az üzembentartóval egy kölcsönadási szerződést ezen herce-hurca után. Így faterodon sincs felelősség meg a jardok se cseszegethetnek hogy nem a nevedre szól a biztosítás. :)
Az üzembetartóiban az a jó hogy nem kell átíratnod.
Ráérsz vele. Viszont a nevedre szól a biztosítás. És a felelősség is a tied.
Átíratás 60-80ezer Ft.
De ha el akarod adni akkor mindenképp fel kell majd keresned az üzembentartót azaz a régi tulajt. és neki kell adásvételit írni a papíron saját tulajdonú autó eladásáról. Az anyagiakat meg úgy intézed ahogy akarod.
Ezzel a megoldással időt nyersz vagy azok csinálnak ilyet akik idéglenes használatra vesznek egy autót utána úgy is eladják. (Bár ez nemigazán jegális és hivatalos megoldás) Ilyenkor felesleges lenne átíratgatni 60-80e ért az autót saját névre.
Ha így veszel autót arra figyelj hogy a tulaj személyiében és az autó forgalmiában ugyanazon adatok szerepeljenek. Szóval nehogy az legyen hogy nem a tulaj adja el neked hanem egy előtted lévő üzembentartó. Mert ebből hatalmas kavarodások perelések büntetések lehetnek.
Adásvételi ilyenkor is szokott íródni de ezt nem szokták leadni.
Az először azt hittem hogy a neveden lévő autódnak szerettél volna olcsóbb kötelezőt. (Mert friss jogsira drága) De remélem segítettem. ha kérdésed van írd meg ha tudok válaszolok rá. ezek a dolgok így szoktak menni. Nem buzdítani akaraok senkit hogy ezt tegye. Etr ide le kell írjam.
Azt meg úgy szokták ha későbbmégis csak névre veszi a tulaj a verdát hogy írnak egy aznapi adásvételit a régit meg megsemmisítik.
Amúgy ez az egész jogilag nem helyes és legális de sokan így csinálják. Nyoma nem marad bebizonyítani szinte lehetetlen.
#4 ez nem így van. Nem is lenne logikus. Aki üzemben tartja a gépjárművet az felel érte. A tulaj önmagában csak a tulajdonosa az autónak (még csak jogsi se kell hozzá, hogy birtokolj egy autót).
Használati engedéllyel vezetheti a kocsit, de ez tényleg csak a rövid távú, kölcsönkérem egy kicsit, de ne legyen para, ha a rend éber őre megállít kategória.
Akkor légy oly kedves mondd el, hogy ha pl anyám vesz nekem egy kocsit (a saját nevére, de én lennék az üzemben tartó), de neki nincs is jogsija, akkor hogy a viharba fog kötelezőt kötni? Mert azt nem lehet jogsi nélkül.
Nem véletlenül függ olyanoktól a biztosítási összeg, hogy a !biztosítást kötő személy! életkora, neme, lakhelye, vezetői engedélye mikori stb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!