Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómnál a szelepdekli...

Lambopremium kérdése:

Az autómnál a szelepdekli alatt fehér szinű tejfől állagú trutyi van mitől lehet ez? A fagyállóm nem fogy és a olajteknőbe nincs fagyálló mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
lehet nem a megfelelő motorolaj van benne
2012. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olaj és levegőből kicsapódó vízpára keverékéből keletkezik. Az üzemi hőmérséklet elérése után a vízpára eltávozik az olaltérből-dekniből. A légszűrőbe vezették be régebben a "lihegőt"...a párát és az olajgőzt.
2012. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ez egy 94 seat ibiza 1.4clx inyektoros amikor meg vettem akkor mol olaj volt benne most pedig castrol van benne akkor mi baja lehet ?? nem hengerfejes vagy valami ijesmi ?? és az baj ha az a trutyi a szelepdekili alatt van ??mit tudok tenni ellene ??
2012. febr. 18. 19:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha más tünet nincs (erős gőz a kipufogóból, vagy bugyborékolás a hűtőben) akkor olajcserét kell csinálni. Azért utána is nézegesd, nehogy legyen egy hajszálrepedés a blokkban, vagy a hengerfejtömítés mégis eresszen.
2012. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
nem lehet, hogy csak nagyon rövid távokon használod?
2012. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az lehet én Ongán lakom és miskolcra járok dolgozni az 10km re van és amikor délutánra kell menni dolgozni csak akkor szoktam menni kocsival az az minden második héten és az közrejátszhat hogy mostanába hideg van nagyon mert amikor nyáron kicseréltem az olajat benne akkor nem volt semmi most amikor voltak ezek a hidegek akkor nem e az a baj vagy valmi iesmi ???és akkor most ez baj hogy ien van alatta vagy nem ??
2012. febr. 18. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Edge 5W-40

Magnatec 10W-40 A3/B4 a te kocsidba elvileg ezek az olajok valóak. Én szerintem vagy nem jó olaj van benne, vagy ha a rövid távon nem tud rendesen bemelegedni a motor akkor a kicsapódó vízgőz nem tud rendesen eltávozni, és az okoz6ja azt a fehéres trutyit.

2012. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
De ha nincs más megoldás vállalj munkát Ongán a Logitech-ben a kocsit meg told le a szakadékba :-)
2012. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
és akkor ez baj hogy ott van a trutyi ?? amikor megvettem akkor mobil super s 10w40 olaj volt benne most amikor cserélni kellett akkor castrol magnatec 10w40 a3/b4 olaj lett bele öntve ez jó ??? de amikor kicseréltem akkor nem volt ien trutyis csak most télen ha kicserélem az oajat akkor nem lesz olyan ?? honnan tudom hogy a blokk repedt?? a fagyáló nem fogy el annyi van benne amennyi volt de megfigyeltük faterral hogy a kiegyenlítő tartájba valami van az alján ez nem attól van de a fagyáló az nem olajos
2012. febr. 18. 21:19
 10/13 gomzoli ***** válasza:
A vizet a levegő páratartalmaként szívja be a motor, és ahogy már írták, az állandó rövid utak miatt nem melegszik be a motor, hogy a kondenzvizet kellőképpen ki tudja "lehelni" magából, ezért is trutymósodhat az egyébként jó minőségű olaj. Azért, a teljes nyugalom kedvéért menjetek vele hosszabb úton, vagy csak körbe-körbe a város mellett, 1-2 órát, aztán ellenőrizzétek a hűtővizet. Vagy vidd el szerelőhöz, vizsgálja át, és pucolja ki, és ha kell, cseréljen olajat, meg szűrőt.
2012. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!