Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek 3ezer...

Milyen autót vegyek 3ezer euróbol?

Figyelt kérdés
Németországban lakunk itt szeretnénk venni autót. Mindenképp dízel kell. A legfontosabb hogy megbízható legyen. Magyarországra akarunk vele hazajárni. Az is érdekelne hogy mi a menete az autó lepapírozásának itt németországban.
2012. febr. 11. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Dizelt nem igazán éri meg, mert az ugyanolyan állapotú autó jóval drágább, és az üzemanyag meg nem olcsóbb.


Ettöl függetlenül 3000 Euro nem igazán sok, ennyiért megbizhatót csak nagy szerencsével kaphatsz, de akkor feltétlen japánt keress (de olyat, amit ott készitenek, nem Európában).

2012. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A dízel még mindig jobban megéri a fogyasztása miatt, én mindenképpen német márkát választanék, lehetőleg kombit az utazás miatt, a német papírozáshoz sajnos nem értek..Sok sikert!
2012. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

3000 euró majdnem 1 milla. Hogy ne lenne sok autóra?? Akkor mi a sok? 10 milla??


Ennyi pénzből Audi A2-est vagy A3-ast vehetsz.

2012. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ford focus
2012. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is egy korábbi válaszolóval értek eggyet: kombi legyen, ha pakolni akarsz. Lehetne még egyterű, de azok nem annyira olcsóak. Amik kelleni fognak: biztosítás (nemzetközi bizonylattal- Grüne Karte!), a "Zulassungsbescheinigung" - ennek két része van, egy az autóról és egy a tulajdonosról, és TÜV bizonylat (műszaki). Ha Magyarországra jössz legyen nálad a német munkavállalóid is, meg ha van más német papír is, mert a rendőrök az utóbbi időben nagyon ráálltak a külföldi rendszámos autókra. Bár Németországban azért jobb a használtautós helyzet mint itthon, de azért a kereskedőkkel ott is vigyázz, sok ott is a rendszámvisszatekerős, meg a román/török/balkáni bevándorlók is náluk adják le az autóikat, jobban jársz ha egy (lehetőleg német) magánszemélytől veszel autót. Ilyesmik között érdemes válogatni:


Peugeot 406: [link]

Nissan Primera: [link]

Alfa Romeo 156: [link]

Opel Vectra: [link]

Ford Mondeo: [link]

Mercedes-Benz C200: [link]

2012. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gomzoli ***** válasza:

Üdv Frankfurtból.

3 ezerért kaphatsz Opel Astra G kombit, de csak a legelsők közül. Vagy F Astra kombit, abból viszont tip-top állapotút.

Szóba jöhet egy régebbi Mondeo, vagy Focus. Az Omegáknak is meglepően alacsony az ára. 99-2000 körüli évjáratot lehet jó állapotban találni ennyiért.

Megvásárlás után az eladó leveszi a rendszámot és leadja, míg te az adásvételi szerződéssel és a Fahrzeugbrief (mint a törzsköny otthon) birtokában elmész biztosítást kötni (Haftpflichtversicherung). A biztosító kérni fogja az eddigi biztosításodról a bónuszigazolást (németül), itt ugyanis a balesetmentes évek alapján sorolnak majd be. Ha ez megvan, utána elmész a Zulassungstelle nevű hivatalba, és ott a nevedre írják az autót, és megkapod az új, neked szóló rendszámot és Fahrzeugschein-t (forgalmi eng.). A rendszámot neked kell feltenned. Szinte minden nagyvárosban "Umweltzone" van, ami azt jelenti, hogy sok helyen már csak Euro3, vagy annál jobb besorolású járművel hajthatsz be. 1-2 éven belül már csak Eu4, vagy afelett. Frankfurtban már most is így van, csak zöld, euro4 cimkés autóval jöhetsz a városba. Ezt a cimkét (Umweltplakette) neked kell a rendszám intézése során kérned, utána a szélvédőre ragasztani. Anélkül jön a büntetés.

Marha nehéz lesz 3 ezer Eu áron olyan diesel autót venni, ami már euro4-es!

Hát ennyi. Szerintem próbálj még kicsit gyűjteni, és utána fiatalabb autót venni, ha lehet!

2012. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha megbizható jó kocsit akarsz 3ezerért akkor a legjobb választás a FORD FOCUS COMBI 1,8 TDCI 74kW.

Nagyon jó a futóműve+birja a magyar utakat is,fogyaszás 5-5,5liter és MEGBIZHATÓ.Ennyiért már jó állapotút lehet belőle venni.

2012. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a dízelt felejtsd el.

Ennyi pénzért nehezen kapsz olyan dízelt, ami megkapná a 4-es környezetvédelmi besorolást, ami annyit tesz, hogy sok városba, mint pl.: Stuttgartba már csak azzal mehetsz be. Korlátozva lennél a használatban.


A másik, hogy a környezetvédelmi adó miatt évi átlag 20 ezer kilométer fölött érdemes venni, különben nem igazán éri meg. Nekem is dízelem volt, de eladtam és benzines van.


Szerintem 3ezer euróból egy utolsó szériás Opel Omegát tudnbál venni, szép állapotút. Én is ezt vettem, elöször dízelt, majd benzinest. A helykínálat az autóban több, mint pazar, óriási csomagtartó..... egyszóval kényelmes, nagy és megbízható.

2.2-es benzines, átlag 10 literrel járok vele.

2012. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nem nagy autora vagysz 3000 euroert mar kapsz nagyon jo alapotu opel corsa c euro4 motorral, 1,2 16v keveset eszik igaz benzines (65-75le/varosban megteszi), a draga gazolaj koraban nem hatrany a benzines :)
2012. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!