Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj csere?!

Vezérműszíj csere?!

Figyelt kérdés
Üdv! Nekem egy 98-as 1.3-as Swiftem van. Miből lehet tudni, hogy a vezérműszíjam tönkremenő félben van? (pl.: az ékszíjnál hallani, hogy visít.) Mennyire kellene szétszedni ahhoz a motort, hogy ez szemmel is látható legyen? A kocsi kb másfél éve került hozzám 170E Km-rel. Azóta 10E Km-t tettem bele. Azt mondta egy szerelő ismerősöm, hogy a gyári szíjat 100E, a cserélt szíjat pedig olyan 80E km után kell cserélni. A kocsi hangján egyébként semmi különöset sem hallok, nagyon szép hangja van. Maga a vezérműszíj nem drága (kompletten 15E), de ha még ezzel is éveket lehetne menni, akkor kár lenne fölöslegesen kicserélni. A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm!

2012. febr. 9. 23:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Használd egészséggel. :)
2012. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nono. A régebbi swiftben nem a vezérszíj hajtja avízpumpát így nem kell feltétlen cserélni
2012. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ez egy 98-as kiadás. Nem néztem a szervizkönyvében, hogy pontosan hogyan vannak összekapcsolva. De "csak" valami 3-4 Ezerbe kerül, meg így legalább tudom, hogy ez is kivan cserélve, és mennyi Km van benne, így ezt is cserélni fogom. Egyébként köszönöm a válaszodat.
2012. febr. 14. 20:34
 14/17 anonim ***** válasza:
Vízpumpa 3-4E-ért? Húha. Vigyázz nehogy valami kisipari hulladék legyen.
2012. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nekem ennyit mondott az eladó egy autós boltba. De az is megeshet, hogy én emlékszem rosszul, vagy ő nézte el az árat. Egyébként hál istennek ez a bolt alapból nem egy drága hely, de azért köszönöm a segítséget neked is. Iparkodom odafigyelni ne hogy valami bóvli legyen, bár nekem ezidáig semmi bajom nem volt a termékekkel amit ott vettem.
2012. febr. 23. 23:14
 16/17 A kérdező kommentje:

Nos örömmel tudatom, hogy tegnap végre sikerült kicseréltetnem a motor vezérlést. Bár mint utólag kiderült, fölöslegesen, mivel a szíj ami benne volt, még szinte vadi új volt. Az általam levezetett 11E km + amit még az előző tulaj tett bele a kocsi eladása előtt (bár ez az adat ismeretlen). No, de nem baj, így legalább tudom, hogy mennyi km van a szíjban. Pár szó az árakról:

Vezérműszíj: 3.200 Ft

Feszítőgörgő: 3.450 Ft

Vízpumpa: 4.000 Ft


Ez 10.650 Ft + ehhez jött még hozzá a 7000 Ft os szerelési költség, így összesen 17.650 Ft-ot fizettem! Természetesen az alkatrészeket normális autósboltból vásároltam (még mielőtt megkérdőjelezné valaki a termékek árát). És a szerelést egy maszek autós ismerősöm csinálta. Csupán összehasonlítás képen megemlíteném a Suzuki márkaszervizben kapott ajánlatot is.

Feszítőgörgő + vezérműszíj + vízpumpa ez idáig 27.000-be került volna, + még ehhez jött volna hozzá egy 10.000 Ft-os szerelési díj, így összesen 37.000-be került volna. Szóval a közel 40.000 Ft helyett a feléből megúsztam. Mind ezt csak azért írtam, hogy aki netán motor vezérlést szeretne cseréltetni nagyjából ezekkel az árakkal tudjon kalkulálni. Ennél az összegnél olcsóbban már nem igazán lehet, kihozni, viszont a márkaszervizeket ajánlatos messziről elkerülni. Balesetmentes közlekedést kívánok mindenkinek! Éljenek a Suzukisok! :D

2012. márc. 13. 12:15
 17/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm a hasznos infókat!
2012. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!