Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos a LED-es helyzetjelz...

Szabályos a LED-es helyzetjelző vagy nem?

Figyelt kérdés
Előre meg hátra rendszámtábla világítás helyére. 1db SMD LED van benne nem túl nagy fényerő semmi vakítás. Nem volt drága,csak egyszerűen besokalltam hogy a hagyományos állandóan kimegy olyann havonta...Ez már benne van 4 hónapja és semmi baja.Ja és szét volt olvadva a foglalat is annyira forrósodott az a kis csepp izzó. Volt foglalatcsere is,butális 2x 25ft volt de akkoris kiégtek a hagyományosak. a LED-del nincs ilyen problémám. Márcsak az a kérdés hogy legális?
2012. febr. 2. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha a fényereje és a színe megfelelő(fehér ill. piros) akkor igen.
2012. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem nem lesz vele gond ha esetleg megállít a rendőr. amúgy kiszámoltam 9x kellett izzót cserélnem (természetesen párban) egy 18x110 ft azaz 1980Ft! És a LED meg 699 volt.És nincs gond vele.
2012. febr. 2. 17:48
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
_NEM_ elegendő, ha "csak" a színe, meg a fénye hasonlít/egyezik meg az izzós verzióval. Gépjárműben az irány- és helyzetjelző, valamint a világító berendezésekben (kivéve műszerfal- utastér-, csomagtér világítás) csak olyan világítótestek (izzó, led, stb.) helyezhető el, amelyik rendelkezik megfelelő minősítéssel. Ennek a minősítésnek a meglétét jelzi az "E" betű magán a világítótesten. Ha ez nincs, akkor hiába "ugyanolyan", mint az izzó, a rendőr büntetni köteles miatta.
2012. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Így van nem szabályos,ezeken a LED-es helyzetjelzőkön nem szokott lenni "E" jel legalábbis én eddig nem láttam egy ilyenen sem.
2012. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Kutya nem nézi az E jelet egy színben egyező "égőn" legyen az led vagy izzószálas . Nem fog nekiállni a rendőr szétszerelni a kocsidat és nagyítóval lesni a kis pi csányi égőn a betűket ami már le is kophatott, nálad meg nincs szerszám erre mert nem kötelező.Ha tetszik használd nyugodtan.
2012. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

És melyik rendőr fog megállítani útközben, hogy : " hé, kisköcsög, vedd cak ki azt az izzót, nézzem meg, van e rajta E jelölés!" ? Segítek, egyik se. Amíg nem feltünő, addig kb le se sz@rják.

Most komolyan, megnézte valaki, amikor helyzetjelzőt, rendszámvilágítás cserélt, hogy van e a sima izzóban E jelölés?

2012. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

19:33

19:34 Köszi ment a zöld kéz :)

Am többen ezt mondták h senki sem nézi h LED-ed van vagy nem. Tehát akk no para.

2012. febr. 2. 19:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Olyan E3 jelölés szokott lenni, mint a búrán, mi? Szerintem akár te is gyárthatsz olyat, ha belenyomod a meleg betű beütőt a műanyag izzótestbe.
2012. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

" Így van nem szabályos,ezeken a LED-es helyzetjelzőkön nem szokott lenni "E" jel legalábbis én eddig nem láttam egy ilyenen sem."


Sok az "okos"!

Nem a komplett lámpáról van szó, csak az izzóról!

Azon meg senki nem fog E jelet keresni, ha fényerőben és színben megfelel. Ráadásul itt helyzetjelzőről van szó, aminek a méretei miatt nincs eget verő jelentősége. A lényeg, hogy ne legyen zöld, kék, vagy sárga!

2012. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 WhiteLabel ***** válasza:
én xenonnal járok 3éve, nem gyári, én szereltem be, se magasságállító, se törlő, kutya nem szólt még érte.
2012. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!