Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezeken a osttani fagyos...

Ezeken a osttani fagyos reggeleken van valami bevált módszeretek a szabadban parkoló autótok "kíméletesebb indítására? "

Figyelt kérdés
Elfogadok, jónéven veszek egy egy bevált praktikát h. a kocsinak se legyen akkora szenvedés az első 15 perc :)
2012. febr. 2. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

kiveszek gyertyát,

kétütemü,kéthengeres Trabit úgy indítom,hogy kiveszem az egyik gyertyát,egyhengerrel beindítom ,járatom 5mp-ig így,azt visszacsavarom a másikat,és újra beröffentem.

2012. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi. Indítod és kész.
2012. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy indítom mint minden nap. Annyi különbséggel hogy 5 perccel hamarabb indítom be közbe bekapcsolom a fűtést hogy minden melegedjen, illetve a hátsó ablak fűtést majd jégkaparás stb... És amikor már aránylag fel melegedett akkor indulás.
2012. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tudtommal a legésszerűbb, hogy beindítás után pár másodperccel vagy egy perccel indulsz is, és nemtúl alacsony, illetve nemtúl magas fordulaton, óvatos gázadással, és gázelvétellel közlekedsz az üzemi hőfokig, mert a hideg motoralkatrészeknek a túl alacsony fordulat sem jó a "rázkódás", erőlködés miatt, viszont menet közben, terhelés alatt hamarabb felmelegszik a motor, feltéve, hogy kis sebességgel közlekedsz, és nem nagy a menetszél hűtése... illetve kiegyensúlyozottabban is jár, mintha alapjáraton egyhelyben ketyegne, én így tudom...amúgy van egy cikk is erről a totalcaron ha érdekel.
2012. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!