Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel vagy gázolaj, mi a...

Dízel vagy gázolaj, mi a különbség?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség a dízel és a gázolaj elnevezés között, más az összetétele, minőséges?

Más fajta motorokban használjuk esetleg (pl régen)?

A gázolaj elnevezés honnét ered?


2012. jan. 17. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Semmi különbség! Magyarul gázolaj az neve!

"Nyugaton" a "Diesel" kifejezést használják,/az üzemanyag öngyulladásán alapuló motor feltalálója - Rudolf Diesel - után / ezt akarják nálunk is erőszakkal elterjeszteni az arra illetékesek! "dízel"-ül írva /magyarítva(???) /meg egyszerűen röhejes!

2012. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
...a "gázolaj" elnevezés onnan ered/het/, hogy olajszerű anyag s azt egy szerkezet -porlasztó /NEM a benzinüzemű autók KARBURÁTORa!!!-gázfinomságúra 'porlasztja' és ilyen állapotban robban az égéstérben!
2012. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Semmi különbség nincs. Egyesek gázolajnak, mások dízelnek hívják. A helyes kifejezés a Diesel-motor üzemanyag lenne, de az túl hosszú és így is érti mindenki, miről van szó.
2012. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
A dízel az a motor (és nem dízeles, ahogy a sok suttyó írja). Amit beletankolsz, az meg a gázolaj.
2012. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dejó köszi a 2-es válaszolónak. Pont ezt akartam kérdezni, hogy miért hívják GÁZolajnak. Mert ebből arra következtetne logikusan az ember és én is egy ideig azt gondoltam, hogy földgázból állítják elő a benzinnel ellentétben amit kőolajból. Mostmár tudom, hogy mindkettőt kőolajból csinálják és most már azt is tudom, hogy miért nevezik így.


Bár nekem ez elég fura, elvégre a karburátort is porlasztónak szokták nevezni, viszont a diesel motornál nem porlasztó van hanem befecskendező ami valóban beporlasztja a gázolajat de viszont azt nem porlasztónak nevezzük.

Egyébként a karburátor is azért porlasztó, mert aerosol méretű szemcsékre porlasztja a szívócsőbe a levegővel kevert benzint. Nem hiszem, hogy a gázolajat ennél finomabbra porlasztaná a motorba az injektor, hiszen a konkrét gáz az már léghalmazállapotú.

2022. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!