Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha azautom elejenel a rugo...

Ha azautom elejenel a rugo nem mozog rendesen, azt kicserelni kell vagy lehet javitani?

Figyelt kérdés
Kopog kanyarnal,es egy ismerosom megnezte,aki volt szerelo,csak sajna kulfoldon el,unnepekre jott haza,igy nem tudom igenybe venni hogy esetleg megcsinalja,es azt mondta hogy a rugo elolrol nem mozog rendesen,feszul es az pattog,kopog.Na most arra lennek kivancsi,hogy ilyen helyzetben ki kell cserrelni,vagy hogy lehet orvosolni?nagyon sokba fog kerulni?es mennyire veszelyes?
2011. dec. 31. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mozog? Na, azt meg hogy?

Ha valami miatt feszül a helyén, akkor le kell szerelni a rugóstagról a rugót, esetleg kicserélni alatta a gumit, amire támaszkodik, aztán újra összerakni úgy, hogy ne feszüljön (bár ez jellemzően a motorok teleszkópjainál szokott előfordulni). Utána be kell állíttatni a futóművet.

De egyáltalán milyen autóról van szó? Milyen rugó van elöl? Milyen futómű tartja a kerekeket?

2011. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy törött a rugó?
2011. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A rúgó nem romlik el,az vagy rugózik rendesen vagy szanaszét törik,és az autó máris ferdén/csálén áll.

Ami kopogni tud kanyarban... az féltengely.

Szerelő ismerősnek gratula : " feszül a rúgó",(há vazzeg azon van a kocsi súlya).

Keress fel egy futóművest,aki átnézni rendesen a teljes kerék felfüggesztést.

2011. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem mikor eltört a jobb első rugóm sokáig eszre sem vettem, csak kanyarodáskor recsegő ropogó hangot hallottam, kiderült azért mert szétvágta a torony csapágyat is
2012. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!