Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet kivonatni a...

Hogyan lehet kivonatni a forgalomból egy 125ccm es motort?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni hogy ki legyen vonva? és mennyibe fog ez kerülni?
2011. dec. 27. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan akarod kivonatni? Van több lehetőség is. Ugyanazok a feltételek vonatkoznak a kivonásra mint az autóknál.


Egyszerűbb ha leírod mi a célod, gondolom papírok nélkül akarnád terepen használni..

2011. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen úgy szeretném.. csak ugye az autóknál bontási papír kell stb stb. és itt nem tudom hogyan lehetne megoldani?
2011. dec. 27. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A motor ugyanolyan gépjárműnek minősül mint az autó.


Véglegesen csak bontós igazolással tudod kivonni.

Az ideiglenes fél évre megoldás, talán lehet hosszabbítani, de ebben nem vagyok biztos.

Létezik átmeneti kivonás, ami 10 évre szól, de eddig csak múzeális előminősítésű gépeknél láttam ilyet, hogy valakinek volt egy patika autója, megvolt a minősítés, átmenetileg kivonatta és beállította a garázsba hogy majd fel fog menni az ára.


Nem tudom mit tudnál tenni, egyetlen járható útnak a bontósok jóindulata tűnik, de ők komoly büntetést kockáztatnak ha utána alvázszám alapján ellenőrzik a motorodat és kibukik hogy hivatalosan adott helyen elbontották.


Legegyszerűbb lenne egy már papírok nélkülit venni, amit mondjuk feketén hoztak be az országba és soha senki sem hallott róla.


Persze a legtörvényszerűbb az, ha adózol a motor után, kétévente elhordod műszakira és biztosítást fizetsz. Abba senki sem tud belekötni, igaz ez a legdrágább.

2011. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jó hát köszönöm a segítséget .. igen kicsit énis utána jártam és ugyláttam legjobbnak ha papírok nélkülit veszek .
2011. dec. 28. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!