Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Központizáras autónál mit...

Központizáras autónál mit lehet csinálni ha befagyott a soför felőli ajto?

Figyelt kérdés
A zár kinyitott csupán az ajtót nem tudtam. Ja késöbb kinyilott de akk nem sikerült becsukni. Most sikerült becsukni végre. Mit csináljak h télen ne kelljen minden nap ezt átéljem?
2011. dec. 19. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Némi szilikon a gumiszegélyre, egy kis WD40 a zsanérokra, +a zárra, zár jégoldó a zsebbe (nem az utastérbe!).

Ha régebbi Seat, vagy WV modell, akkor hajlamos a hidegtől elállítódni a zár, amit az ajtón lévő dugó kiszedése után lehet egy imbusz (vagy torx?) kulccsal beállítani. Legalábbis nekem a Seat csinálta, hogy nagy hidegben nem nyílt ki az ajtó...

2011. dec. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a zár kinyitott csak az ajto nem amugy wv az autó
2011. dec. 19. 07:52
 3/8 anonim ***** válasza:
anyám Suzukijánál (azt mondjuk nem volt központi záras) a tutti módszer az volt, hogy kerestél egy nyitható ajtót, bemásztál és belülről nyomtad ki a többit, úgy sokkal könnyebben nyílt mintha kívülről rángatnád
2011. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szilikonzsír a gumi peremre és nem ragad be.
2011. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"anyám Suzukijánál (azt mondjuk nem volt központi záras) a tutti módszer az volt, hogy kerestél egy nyitható ajtót, bemásztál és belülről nyomtad ki a többit, úgy sokkal könnyebben nyílt mintha kívülről rángatnád"


És van aki ere nem jön rá magától???

2011. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja koszonom, a gumi perem az amibe beleakad az autonak a zarja a kasztnin? Ja es az ellen mittudok csinalni, hogy amikor kinyilott de nemtudtam becsukni? Nem csukodott be egyszeruen nem kattant a helyere?
2011. dec. 19. 18:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert nem az ajto ragadt be hanem a zar fagyott meg konyilott de megse tudtam kinyitani...
2011. dec. 19. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:
A gumiperem, mint a neve is mutatja az ajtón körbe futó gumi szigetelés, amihez képes hozzáfagyni az ajtó, a kívülről bejutó pára miatt. Másnéven kédergumi!
2011. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!