Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az megvan különmböztetve hogy...

Az megvan különmböztetve hogy 2t olaj vagy 4t olaj? Mert és a simsonomba ötöttem abbol az olajbol amit a 4t autóba vettem

Figyelt kérdés

szóval maradt ugy fél liter olaj a kannába a simsonomba pedig lecseréltem az olajat mert nagyon rég volt

és beleöntöttem, lehet tőle baja? a motornak


2011. dec. 12. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A 2T olajat a BENZINHEZ kell adni és az elég a motorban, így ken.


A 4T olaj nem ég el (vagy legalábbis nem olyan hatásfokon), így az erre alkalmatlan, tönkreteszi a 2T motort.


A benzinhez kevertél 4t olajat?

2011. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem, nem a benzinhez

hanem motorolajt a blokkba öntöttem bele

2011. dec. 12. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Motorhoz motorba való olajalt használj, autóhoz autóba valót! Igaz egy ilyen egyszerű, és keveset forgó gépnél nem sokat árthat neki, de egy komolyabbnál már nagyon is nem mindegy milyen olajat raksz bele! Pl egy 650es nél.
2011. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként váltóműolaj kell a blokkba.
2011. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha a viszkozitása 10w40es akkor jó bele. de inkább váltó olajat vagy motorba való 10w40 motorolajat tegyél bele.
2011. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megnéztem a dobozát és 10W40-es
2011. dec. 14. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!