Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda MX-3 1.8i-ről mit lehet...

Mazda MX-3 1.8i-ről mit lehet tudni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e esetleg Seria hibák mennyire megbízható az autó a 1995-ös évjáratból + - 3 év. Milyen gyakran kell szervizelnil a V6-os változat is érdekelne
2011. dec. 6. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az 1.8i a V6-os.A sor négyes az 1.6 literes.Ha már veszel,akkor inkább a V6-os változatot.Kényelmeseb,jobb,erősebb és nem sokkal drágább.


A megbízhatósága tipikus japán,és tipikus Mazda.Ritka az ha tönkremegy valami.Ha mégis,az viszont igen költséges,mert legközelebb Németországból lehet hozzá alkatrészeket szerezni.Szériahibája nem nagyon van a kocsinak.A futóműre kell odafigyelni,de ez sem konstrukciós hiba.Egyszerűen nem a hazai útviszonyokra tervezték...Sportos és kemény,emiatt gyorsan "szétveri" a sok kátyús út.Nekem egy 1993-as kocsiról vannak igen pozitív tapasztalataim.Igazából a kötelezőkön kívül nem kell szervízbe vinni.Viszont az olajcsere,légszűrőcsere,gyertyacsere is szakembert kíván.Kissé komplikált (japán) szerkezet.

Vásárlásnál oda kell figyelni,mert sok pofont kaphattak.Elvégre is sportkocsi.A fogyasztása egész tűrhető,10 literes átlaggal számolhatsz.A 136LE nem tűnik soknak,de valójában piszkosul erős.160km/h a gyár által megadott utazósebesség.3800-4000 körül kezd igazán életre kelni a motor,alatta "lomha".A kanyarokat eszméletlenül jól veszi,fekszik az úton.Egyszerűen álom az úttartása.A sebességváltó nekem teherautós.Furcsán darabos kapcsolású.Ezt leszámítva pontos,de nem igazán sportkocsiba képzelné el az ember.

A másik költséges dolog a gumiabroncs lehet.Mivel elég komoly teljesítményű autó,ezért komoly gumi illik rá.Minimum 20 ezer Ft darabonként.

2011. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem (tudom milyen, de nem vezettem) a kérdésben említett típust, de azért én óvatos lennék.


Megbízható a Mazda, ez tény.

Ez a kocsi azonban 16-20 éves korban van, tehát japán ide, vagy oda, öreg! Ez még önmagában nem baj, de sportkocsi, ami annyit tesz, hogy a 20 év alatt jó eséllyel nem volt kímélve, tehát bármennyire is "elnyűhetetlen", valószínűleg elnyűtték.


Persze találhatsz kivételt, ez is igaz!


Az elsőnek igaza van, az alkatrész beszerzés elég drága mulatság. Szóval én kétszer is meggondolnám.

2011. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi mind a 2-en sokat segítettetek
2011. dec. 13. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!