Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most pontosan, hogy is van ez...

Most pontosan, hogy is van ez a B-s jogsival 125 ccm-es motor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

TV-ben is meg neten is lehetett hallani, hogy a B-s jogsival 125 köbcentis motort lehet majd vezetni?

Lehet eddig rosszul mondták/értelmeztem, de úgy tudtam, hogy 3 elméleti és 4 vezetési óra után vizsga és és meg is van az A1 kategória.

Most bementem az egyik itteni iskolába és mondták (bár nekik is friss volt), hogy csak március 1-jétől lesz hatályba és 3 elméleti óra után elméleti vizsga is kell majd, de csak 1 rutin és 1 városi vezetés lesz ami után lesz a vizsga.

Na most akkor pontosan hogy is van? Mikortól lehet majd csinálni és hány vizsga kell meg óra, hogy meglegyen?


Előre is köszi!


2011. dec. 6. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

pontosan úgy van h megcsinálod a fent leírtakat, levizsgázol és megkapod a B mellé az A1-et.

Szal B-vel továbbra sem lehet majd vezetni, a 125ös motorhoz ugyan úgy kell majd az A1, csak könnyebb lesz megszerezni.

2011. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fenét...Leraktad B-re, aztán elkezdheted az összesen 3 óra elméletet, 2 óra gyakorlat, aztán vizsga, és ha sikerül, akkor van B-re és A1-re is jogsid. Ennyi.
2011. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is az utóbbi hozzászólóval értettem egyet, de ma nekem nem ezt mondták :S

Egyébként is mikortól van ez hatályban? Március 1-et mondtak nekem, de minél előbb le szeretném tenni.

2011. dec. 6. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:

2.


nem ugyan ezt írtam?

2011. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok az iskolának, inkább ne menj oda.

December 1.-től van hatályban, de csak március 1.-től fognak újra vizsgáztatni motorra, ezért csak akkortól lehet majd ilyen tanfolyamra menni és vizsgázni.


Vizsgából pedig lesz KRESZ és forgalom, ami nem fog változni, a mostanival lesz azonos.

(De amúgy ne gondolja senki, hogy 2 óra gyakorlat után le fogja tudni tenni a vizsgát, ha nem ült még motoron!)

2011. dec. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!