Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell megcsinálni a...

Hogyan kell megcsinálni a tolatásos rendőrkanyart?

Figyelt kérdés

Idén télen,ez lesz terítéken.Szeretném megtanulni.

Aki ért hozzá,lenne kedves,elmagyarázná lépésről-lépésre?

Meg azt is,hogy ez mit okoz az autónak műszakilag.Mert,amikor láttam ilyeneket,igen nagy kitéréseket láttam a futóműnél.


2011. nov. 29. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Belülről:

http://www.youtube.com/watch?v=qreK4s0vvFg


Jó kis lesson:

http://www.youtube.com/watch?v=3CQQalC3iNQ


Biztos nem tesz jót a kocsinak,a szilentek kapnak rendesen. :)

2011. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Figyelem,figyelem:)
2011. nov. 29. 22:21
 3/6 atilis ***** válasza:

T.J. Hooker, Miami Vice, Knight Rider, Derrick, Kisváros.

Ajánlom nézed meg ezeket a sorozatokat is. Vannak benne nagyon életszerű helyzetek.

2011. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából valamennyire tisztában vagyok a lépésekkel.Legalábbis még azt hiszem.

Azt fogom csinálni,hogy kis lépésekkel haladok előre.Mindig egy kicsivel többet vállalok be.

Először megtanulom kellő gyorsasággal eltekerni a kormányt.Megfordulok és megállok.

Utána erre ráteszem azt,hogy kellő gyorsasággal visszatekerem a kormányt úgy,hogy a kerekek egyenesen nézzenek előre,amikor megállok.

Utána erre ráteszem,hogy kapcsolok közben sebességet is.

Ezután már csak a továbbhaladás jöhet.

Azért télen akarom,mert,ha le van fagyva,akkor nem terhelem annyira a futóművet.Remélem:)

Köszi a válaszokat!

2011. nov. 30. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nagy dolog. Tolatásnál kicsit odalépsz neki, hogy legyen lendület. Megrátod a kormányt jobbra vagy balra attól függően merre akarod fordítani a kocsit. Mikor elindul az eleje, betaposod a kuplungot és a féket. Ha ez már megy, akkor majd közben kiegészítheted azzal, hogy a művelet közben átkapcsolod 1-esbe. Ahhoz viszont tényleg sokat kell gyakorolnod, mert a kerekeknek teljesen állnia kell, hogy rendesen sebességet tudj váltani. Ha kicsit is mozognak, akkor kinyírhatod a váltót. Hóban próbáld ki először és kis sebességnél, mert hóban lényegesen kisebb a tapadás és könnyen megpördülhetsz. Ja és ne közúton gyakorolj, mert az már veszélyeztetés és eljárhatnak ellened a rend őrei.
2011. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja neeem...Nem vagyok én akkora jaszkari,hogy közúton csináljak ilyeneket.

Telente szoktam kijárni(amikor jól le van fagyva az út) késő este a bevásárlóközpontok parkolójába gyakorolni.

Csak már annyit kézifékeztem,hogy unom,ezért akarom ezt megtanulni.

2011. dec. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!