Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb kis dízel?...

Melyik a legjobb kis dízel? 1.4HDI,1.4TDI,1.5DCI,1.3JTD,1.4D-4D?

Figyelt kérdés
Miért?
2011. nov. 26. 17:33
 1/10 A kérdező kommentje:

1.4HDI

1.4TDI

1.5DCI

1.3JTD

1.4D-4D

2011. nov. 26. 17:33
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

1.3 JTD

1.4 HDI

1.4D-4D


Ezek azok a motorok amik érnek valamit. A TDI és a dCi nem jó motorok. Ha túl keveset mész velük az a baj, ha sokat az a baj. Nem jó motorok, a dCi-nél az autó állásána közben beragad a henger. :S

A TDI-nek nagyon rossz hangja van, és megbízhatatlan. (már ha a VW TDI-re gondolsz)

2011. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A VW TDI-re gondoltam és sajna én is elég rosszakat hallottam róla.
2011. nov. 26. 17:58
 4/10 dizus ***** válasza:
Ez az mikor a szakik fél szavakból is megértik egymást!
2011. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az 1.5DCI! A Toyota féle 1.4D4D-ről nem tudok nyilatkozni, de a többit mindet próbáltam.

Nem véletlen, hogy az 1.5 dci van a legkülönfélébb autókban kicsitől nagyig. Twingo, Clio, Megane, Laguna, Quasqai, Micra meg még sok más. Csak az mondja, hogy nem jó, aki kifogott egy lehajtott példányt.

2011. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előző, egy lehajtott példány alatt arra gondolsz, hogy 2-3 hetet állt a garázsban és beállt a henger? (újonnan vásárolt)

3× szétszedés után sem megy semmi az ország egyik legnagyobb dízel szervizében?

ez 86ezer km-nél!!


Ismerősi körben nem sok jót mondanak róluk :(

2011. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én meg már több, mint 200e Km-t mentem ilyen motorú autóval, és soha semmi probléma nem volt! Az ismerőseim körében szintén nem. Kirívó esetek mindig vannak.

Ja a VW 1.4TDI-jét nagyon messzire kerülni! Egy igazi lepratelep az a 3 hengeres szutyvadék!

2011. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Csakis kizárólag az 1.5dci.. 300e kilométert gond nélkül elmennek, ha meg vannak becsülve. Vannak a dízelnek iratlan szabályai, amiket ha azt szeretnéd, hogy az autód autó maradjon be kell tartani, kisebb dízeleknél ez hatványozottan igaz. 1.4HDi nem rossz.. 1.4TDI ~1000 kilómétert tekertem bele egy 1.4TDI-be, pedig nem volt lerifult autó, de nem nagyon kérek belőle többet, köszönöm.. 40 és 60 között úgy ráz, rezonál, hogy a centrifuga semmi hozzá képest, egyedül 100 és 120 között jó vele menni. JTD motorral van gond bőven, szereti a porlasztókat, meg sok egyéb alkatrészt.. A Toyota megint nem rossz.. De a DCi ha kifogsz egy olyant amiben nincs sok kilóméter és megbecsülték nagyon meghálálja, mi a másodikat nyúzzuk, az egész család a DCi-t használja, pedig vannak másikak is, ismerősi körben is vannak DCi-k, csak jót mondhatok róla...
2012. febr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyet értek. Csakis DCI!
2012. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Látom sok a tudatlan ember. A dci motor a renault cég legnagyobb mellényúlása... Néhány példa: csapágyak silány minősége, railrendszer hibái, egr szelep állandó próbléma... Stb stb stb... A psa konszern hdi motorjai legenda lett lásd 1.6 hdi-t hasznàl majd minden gyártó... Volvo,ford,mazda.stb. A vw csoport sdi-je tönkretehetetlen, 1.9 tdi-je szintén legenda 90-110le elnyűhetetlen, 1.9 pdtdi egész jó 1.9pdsdi szintén... Remélem nem vettél dci-t :)))

Az előttem szóló tudatlanoknak...

2016. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!