Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelentenek az autóknál...

Mit jelentenek az autóknál használatos jelölések?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azt sorolják, hogy milyen felszereltsége van az autónak, de nem tudom, hogy melyik mit jelent: PC, CD, PS, AC stb.
2007. júl. 22. 23:11
 1/6 anonim válasza:
78%

T= turbó

D= diesel

I= injektor

ezek a legfontosabbak, ha még érdekel valami, tedd fel a kérdés nyugodtan.

2007. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

PS=Pferdestärke, a lóerő rövidítése németül

AC=Air Conditioning, "légkondi"

CD=vagy a közismert CD, vagy az Opelek egykori felszereltségi szintje

ESP=Electronic Stability Program, menetstabilizáló, kipörgésgátló, kinek hogyan tetszik

ABS=többféle magyarázat létezik, minet a rövidítése, blokkolásgátló

SRS=Supplemental Restraint System, kiegészítő visszatartórendszer, magyarul légzsák

2008. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
59%
TdI azt jelenti ,hogy Túrbó,dizel s nem injektort jelent az "i"hanem az a turbó hűtésére szolgáló interkuler ami a mindig hideg levegőről gondoskodik ezálltal egyenletes a gyorsulása.
2008. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, elnéztem (nem tudom, hogyan, mikor nem létezik karburátoros dízelmotor, tehát nagy információértéke nincs a dolognak :-). De az esetek egy részében tényleg injektort jelent :-P
2008. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

2. válaszoló csak annyit pontosítanék, hogy az ESP nem = a kipörgésgátlóval

Annak ASR a neve (anti-slip regulation)

2010. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
Valóban nem egyezik meg vele, a kipörgésgátló az ESP része. Csak sokan az ESP-t is kipörgésgátló néven ismerik, mert a korai, csak a kerékkipörgést figyelő rendszerekhez szoktak hozzá.
2010. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!