Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trélert át lehet e minősíttetn...

1Atya kérdése:

Trélert át lehet e minősíttetni műszaki vizsgán kisebb súlyúra?

Figyelt kérdés
Ami volna azt nem használhatnám mert nagyobb az össztömege a húzó járműhöz képest. Mivel kisautó szállításra kéne csak, átminősítve már szabályosan húzhatnám egy 1230kg saját tömegű kombival.
2011. okt. 28. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A megengedett legnagyobb össztömegét le lehet minősíttetni, de szerintem felesleges. A vontathatóságot a vonó jármű önsúlya határozza meg, rűfutófékes utánfutó 1230kg-os kombi mögött max 973kg össztömegű lehet. Erre nemtom milyen autó fék rá a matizon meg a marutin kívül :) ( meg ehhez már B+E kategória szükségeltetik).
2011. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi értelme.

Ha túl van terhelve akkor azért büntetnek. Ez meg egyszerűen ki tudja deríteni a rendőr. Elkéri a futó forgalmiját a tréleren rajta lévő autó forgalmiját. Összeadja. Hát az már 750 kg felett fog lenni ,mivel egy ilyen tréler még ha papíron 150 kg a kocsi rajta meg már nem lehet ugye 600kg. Gyakorlatilag a rendőr is tudja hogy a trabanton kívül minden kocsi nehezebb 600 kg nál.


Le kellene raknod a B+E jogosítványt akkor azzal húzhatsz önfékezős trélert az autód súlyánál még félszer többet is. Bár az elég macerác mert amíg nem mész ár újra az elméleti kresz vizsgán addig nem érvényes a meglévő jogsid se.

2011. okt. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de úgy látom ti sem vagytok pontosan tisztában a szabályokkal. Tehát konkrétan:

B kategóriával akkora vontatmány húzható amelyiknek az össztömege nem haladja meg a húzó jármű saját súlyát és együttesen nem érik el a 3,5 tonnát. (A 750 kg-os szabályozás akkor számít, ha az összsúly meghaladja a 3,5 tonnát)Amit húznék az egy versenyre kikönnyített 900 kg-os driftautó, tehát ehhez ha még hozzáadjuk a tréler akár 300 kg-os súlyát is, még akkor is teljesen szabályos volna a vontatás, csak hát a tréler papírjait kéne még ehhez szabályossá tenni az össztömeg max 1200 kg-osra lefokozásával. Erre vonatkozott a kérdésem is.

2011. okt. 29. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

"B kategóriával akkora vontatmány húzható amelyiknek az össztömege nem haladja meg a húzó jármű saját súlyát és együttesen nem érik el a 3,5 tonnát"<<<ez okés csak

a szabály konkrétan:

"Kivonat a hatályos 6/1990.(IV.12.) KÖHÉM rendelet vontatással kapcsolatos magyar szabályokból:


(3) Üzemi fék nélküli könnyű pótkocsi gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű 68 kilogrammal növelt saját tömegének a felét.


(4) Ráfutó fékkel felszerelt pótkocsi abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű össztömegének a háromnegyedét. "


Tehát 1230kg-os kombival max 973kg-t húzhatsz(ha ráfutófékes).Egy két tonnás terepjáróval már húzhatnál akár 1,5tonnát is, így nem.

2011. nov. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó, így már értem, bár nem egészen tiszta, hogy egy esetre miért van többféle szabály is.

Akkor két dolgot tehetek:

- Vagy az eredeti tervhez tartva magam megpróbálom a leminősítést és azt hiszem, hogy szabályos vagyok, miközben mégsem volnék az.

- Vagy a lehetetlen túlszabályozás miatt tojok az egészre és továbbra is felvezetőautó és rádiókapcsolat segítségével vontatok.

Lennék én szabályos, de ezek szerint nem lehet!

2011. nov. 6. 18:13
 6/7 A kérdező kommentje:

A 3/5-ös válaszra:

A (4)-es szabály a vonó jármű össztömegére vonatkozik. Esetünkben ez 1750 kg, (1230kg a saját tömeg) tehát ennek hasonló számításával is 1312,5 kg-os lehetne a húzott súly, tehát a fentebbi okok miatt mégiscsak az a lényeg hogy egy 1230 kg-nál kisebb össztömegű trélert tudjak előállítani és akkor szabályos a vontatás!

2011. dec. 5. 01:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, elnéztem!
2011. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!