Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináltassak meg az autón?

Mit csináltassak meg az autón?

Figyelt kérdés
Jöttem haza és az elöttemlévő elé kifutott egy őz, de elesett és padlófékkel kellett fékeznünk. Én alig tudtam megállni pedig márciusban lett elsőfék kicseréltetve és a gumikon is van 9-10mm-es borda. A gumik Semperit márkájúak. Az autómban nincs ABS és így csúsztam vele kb 20-25m-t 75-80-as tempónál. Próbáltam visszább engedni a féket,de úgysem fogott jobban. Miután leléptem a fékről megtapadtak a gumik és sikeresen félrerántottam a kormányt:) Mit csináltassak meg az autón, hogy ne csússzon ennyire? Ha hátsó dobfékbetéteket cseréltetem az segíthet valamit?
2011. szept. 9. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

bizony, ha nincs abs, akkor padlófékkel csúszik a kocsi :)

ha a gumik és a fékbetétek rendben vannak, akkor nincs mit csináltatni rajta, számolni kell azzal, hogy adott esetben így viselkedik a járgány.

2011. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Segíthet, csak nem sokat. Vészfékezésnél a hátsó fékekre jutó fékerő kicsi, így nem tesz csodát az sem, ha cserélteted a hátsó betéteket. Én inkább vezetéstechnikai tanfolyamra költeném azt a pénzt, amit a kocsira szánsz, lehet, hogy rájönnél arra, hol volt hibás a technikád.

(mondjuk a "féket padlóig nyomjuk, oszt' majd megáll" módszer ABS nélkül nem mindig nyerő)

2011. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a hátsó dobfékeket is cserélni kellene amikor az elsőket..sokat fog a kocsin az is.Csak kicsit gyengébben fognak mint az elsők,mivel ezzel akadályozzák meg a jármű gyártok az esetleges megpörgéseket a hirtelen fékezéskor.. :D szóval sokat számít az is,ha nem kopott..
2011. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem tudsz tenni semmit. Ezért találták fel az ABS-t, ha ezzel lehetne valamit kezdeni, akkor az ABS is felesleges lenne.
2011. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát akkor ez "normális"? Eddig soha nem csúszott ennyire meg ezért nem lepődtem meg. Az sokban közrejátszik, hogy vízes volt minden, de az út száraz? Én meg már azthittem, hogy kukáznom kell a vadiúj "szőrös" gumikat.
2011. szept. 9. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég ha megtanulsz fékezni. Akkor tudnád hogy semmi értelme nincs csúszva fékezni, mert egyrészt ledarálja a gumikat, másrészt irányíthatatlan az autó, ráadásul a fékút is sokkal hosszabb, mint gördülő fékezésnél, mert a csúszási súrlódási együttható mindig alacsonyabb mint a tapadási.
2011. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minél szélesebbek a gumik annál nagyobb tapadási erő keletkezik fékezéskor. Annál kevesebbet csúszik.

A versenyautókon is ezért olyan bazi szélesek a kerekek.

Lényegében az első fékek a legfontosabbak hogy milyen állapotúak és milyen teljesítményűek. A hátső fék oké és szép hogy rendben van de az csak az autó 30 százalékát fékezik.

Ha nagyon félrerántja egy bizonyos írányba a kormányt mikor fékezel akkor fékbeállításra lehet hogy szükséged van.

2011. szept. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha állóra fékezed a kerekeket akkor az hiába tekered a kormányt egyenesen fog csúszni a kocsid tovább. hiszen akkor nem gördül a kerék olyan mintha csak két tenyérnyi gumituskón lenne a kocsid egész eleje. Ebbe igazuk van a többieknek. Fékezz szakaszosabban. Ha már érzed hogy áll a kerék alattad ne tartsd annyira lenyomva a féket mert irányítani se tudod közbe a kocsid hogy nagyából legalább merre is legyél arcal.. És 3x annyit fogsz csúszni satufékkel az is biztos. Én esőbe jártam úgy hogy belefékeztem egy vizes kerezteződésbe és egyenesen csúsztam tovább hiába kanyarba álltak a kerekek. De mikor felengedtem hirtelen megtapadtak és akkor meg majd beleszaladtam az árokba mert ott már nem kellett volna a kanyar üzemmód :)
2011. szept. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen addig nyomhatod padlóig a féket még azt nem érzed hogy csúszik az egész autó akkor kicsit felengeded és szakaszosan fékezel.
2011. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!