Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok, miért kell a biciklis...

Autósok, miért kell a biciklistákat direkt lesodorni az útról?

Figyelt kérdés

Gondolok olyan esetekre ahol nincs külön kerékpáros sáv, tehát muszáj vagyok az út szélén haladni.

Nem egyszer fordult már elő, hogy (noha lett volna rá hely) picit sem került ki az autós, hanem elzúgott tőlem pár centire, a menetszele majd az árokba vágott.


2011. szept. 2. 18:59
1 2
 1/11 kriszti78dk ***** válasza:
66%
Ahol nincs külön sáv,nem is merek bicajjal közlekedni.Amúgy tényleg nagy bunkók.
2011. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Azért van mert nincs nagyon bicikli út ,az autosok meg sietnek és feltartod öket .....
2011. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

És a bicósoknak miért kell szinte kötelesség szerűen kivilágítás,és láthatósági mellény nélkül közlekedni?

Korra nemre tekintet nélkül!!

2011. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen keskeny az út. Ha szembe jön pár kamion zsinórban akkor nehéz kikerülni bárkit is.

Én biztos olyan szélesre csináltatnám az utat hogy egy kamion és egy motor kényelmesen elférjen egymás mellett és akkor nem kell átlépni a terelővonalat előzéskor és nem kell lesodorni senkit az útról.

2011. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó: És akkor mit raknál zsebre?? (ugye, a KPM, meg a sikkasztás...)

Amúgy, javallott egy féltéglát magadnál hordani, és rácsapni vele a motorházra a kövi pirosnál. Kulcscsomó is megteszi.

Aztán spuri.

Amúgy, ha fényes nappal valakinek mellény meg lámpa kell, hogy meglásson egy bicajost, akkor addja el a jogsiját.

Én sem veszem fel a mellényt verőfényes napon. (bár van nálam, ahogy lámpa is)

G.

2011. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jönnek szembe nem fogok átmenni a másik sávba érthető okok miatt. Így kénytelen vok közel menni bringáshoz.


Viszont nem ártana ha a bringások vennének normális lámpákat a bringára és szürkületben már használnák.

Meg ahol van kerékpár út azt ott vegyék igénybe. Pl Andrássy.

2011. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Géniusznak.


Szerinted ki a f@szmom gondolt nappalra? Én az éjszakában-szürkületben lopakodókra gondoltam.

Enyhén szólva nem vagy méltó a nevedre.

2011. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"w3dzz"

Ki a f@szom az a Géniusz??

Ha rám gondoltál, a nickem Geniuseus, ami egy hozzám kötődő név, hadd ne kössem az orrodra, miért.

Semmi köze a Géniuszhoz, nem is tartom magam annak.

Amennyiben nem tetszik a válaszom, használd a lepacsi gombot. Viszont megjegyezném, hogy az általam felvázolt magatartást (nappal nem kell felvenni/felrakni a cuccot, elég ha nálam van) alkalmazom nap mint nap, s még egyszer sem dudáltak le az útról, nem ütöttek el, és még a rendőr sem vágott meg. (megjegyzendő, találkoztam párral)

Sőt, ha hiszed ha nem, még jogsim is van, viszont drága a benzin, meg a karbantartás, szóval nem igazán motorozom/autózom.

Természetesen megértem a hozzáállásod, miszerint szürkületre gondoltatok, de ezt nem vetettétek monitorra, én pedig nem e témakörben válaszoltam, szóval nem igazán értem felháborodottságod.

Ha folytatnád a csevejünket, írj nyugodtan, le is balf@szozhatsz, nem sértődöm meg. Előfordul, ha vitázik az ember.

G.(eniuseus)

2011. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindenki magából indul ki, sok dolgot nem értek:


Most miért kell ezen láthatóságin ennyit vitázni? Nappal nem kötelező Ok, de akinek van egy kis gógyija nappal is felveszi a láthatóságit is, meg a lámpát is felrakja (persze bekapcsolva). Attól rosszabb nem lesz, jobb viszont lehet. Sőt nem csak lehet, határozottan jobb. Nappal az autósok (próbáld ki ha nem hiszed) ha egy mellényest látnak ösztönből nagyobb ívben kerülik ki. Tehát azon kívül hogy eleve biztosítod a láthatóságot, még azt is biztosítod magadnak, hogy nagyobb ívben kerüljenek ki. Ráadásul az olyanok mint én (lsd később) ha már messziről látom, korábban átsorolok, ami megint csak a biztonságot fokozza.


Én ha kocsival megyek, már igyekszem inkább jó előre átsorolni a másik sávba, hogy a bringásnak még a közelébe se legyek! Inkább az autókhoz húzodom közel mint a bringáshoz. Tükröt, festést lehet pótolni, de egy bringást már nehezebb..


Szóval kedves bringások nappal is tessék használni, nincsen benne semmi ciki. Különben sem kell divatozni. Ha közlekedsz, hát közlekedj normálisan!


És az ellenségeskedésnek meg legyen már végre vége!


Kérdezőnek:

Azért, mert sok autósnak lövése sincs arról (és ezt komolyan mondom) hogy egy 50el elzúgó autónak mekkora szele van, és az milyen erőt képvisel. Aztán nagyon sok autós pedig egyszerűen nem mer egy kicsit beljebb húzódni a felezővonal felé, mert fél hogy nekimegy a másik sávban haladónak. Ez vagy csak bemagyarázott félelem, vagy egyszerűen annyira nem érzi a kocsit, hogy úgy véli, máris a másik mellett van. Ha mégjobban közép fele húzódna, egymásnak mennének. És hát ügye mi a fontosabb a saját autója vagy a bringás? Naná hogy a saját autója, ezért inkább "hadd hulljon a férgese" alapon megy továbbra is ugyanúgy, mintha nem tekernél ott. Viszont ott tekersz...


A kicsit kultúráltabbja, meg akinek mond valamit a defenzív vezetés, ha a belsőben is halad, de látja hogy a szélén bringás teker, beljebb húzódik, így a külsőben haladó is beljebb tud húzódni, és máris nyertünk plusz fél métert a bringás mellett... Dehát ehhez olyan vezetők kellenének akik egyáltalán felfogják mi zajlik az úton, és olyan kultúra hogy hajlandóak legyenek ezzel foglalkozni...

2011. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: teljesen igazad van, de próbáltál már 35 fokban tekerni?

Nah, akkor egy műanyag alapú mellény gyilkos tud lenni.

És ha bekapsz egy nyári záport, nagyon gyorsan kell lecuccolnod, hogy ne csessze tönkre a lámpáid.

Arról nem is beszélek, hogy ha lámpával esel el már van 25% esélyed, hogy széthullik, és egy ledes lámpa nem tíz forint. (ne az olcsó kínaira gondolj)Elég csak gyorsan ledobni a bicajt, és már is megtörténhet a baj.

Én csakis ezért teszem azt nappal, amit.

G.

2011. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!