Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy vettem észre, hogy sokszor...

Úgy vettem észre, hogy sokszor az újabb típusú autók büdösebbek mint a régebbiek. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A kipufogó gázra gondolok. Azért merült ez fel bennem, mert mostanában rengetegszer előfordul, hogy mondjuk egy újabb gyártmányú kocsi mögött cammogunk lehúzott ablakkal és érzem a büdös égéstermékek szagát.

Annak idején, mikor kb. 13 éve megvettük az új Opel Vectránkat, az szinte egyáltalán nem volt büdös, szemben az akkor még sűrűn látható vartyogókkal és társaival. Az is igaz, hogy 98-as benzinnel ment, nem tudom számít-e. Sokszor mikor álltunk be vele a garázsba, akkor meg is jegyeztük, hogy csak enyhe záptojás szagot érzünk, és örültünk, hogy fejlődik a technika és a környezettudatosság. Ehhez képest most némi visszafejlődést tapasztalok "szag" terén. Persze lehet ez nem jelent semmit, csak furcsa ahhoz képest, hogy a gyártók mennyire ki tudják emelni a környezetkímélő tulajdonságát ezeknek az új kocsiknak, meg ott van ugye a zöldkártya is. Van valaki másnak is észrevétele ezzel kapcsolatban? Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm!


2011. aug. 31. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gázüzemű autók szokatlan szagára gondolsz esetleg? A mai új autók mind kötelesek teljesíteni az EURO-5 előírást, így biztosan tisztábbak, mint 10-15 éves társaik.
2011. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt érzed hogy dolgozk a kocsiban a katalizátor! annak van ilyen szaga! Attól még brutálabb szag is van,mégpedig az mikor a diesel kocsiba étolajat raknak! Sültkrumpli szaga van az egésznek! :DDD
2011. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!