Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 600-800. 000 Ft körül milyen...

600-800. 000 Ft körül milyen autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Helyzet a következő: van egy 19 éves F Astránk, 1,4-es. 3. tulaja vagyunk, 128e km-rel vettük, most 145e körül jár, karosszériailag mindig van rajta egy kis bütykölni való, de amúgy egyben van az autó és elvisz bárhová. Meglepetést ritkán okoz, nagy baj pedig még nem volt vele.


Most az van, h autóvásárlási utalványt megpályázhatunk a mozgáskorlátozottaknál, 600.000-et adnának (900.000-et ha új autót, de az nem érdekel minket) akkor. Apa szerint ki kellene használni és leadni ezt az autót egy kereskedésbe és kihozni egy másikat. Legjobb esetben is ezért az autóért ha 150.000-et adnak, már sokat mondtam, 750.000-ért meg nehéz olyan autót venni, ami megbízható is és nincs is széthajtva. Suzuki kizárva (itt kérnék elnézést a márka szerelmeseitől és nem is vitát akarok nyitni). Kp-t nem akarunk rákölteni, hitelt nem akarunk felvenni, szerintem a legjobb lenne megtartani a jelenlegi kocsit, csak apa hajthatatlan. :(


Várom hozzáértők válaszát!


2011. aug. 28. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy 2000-es évjárat körüli Opel Corsa szerintem tökéletes választás lenne. Árban kb. így mozognak azok a kocsik.
2011. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Skoda Fabiara érdemes lenne kicserélnetek, azok elég megbízhatóak. Azért a 19 éves autó, te is tudod, hogy már elég rizikós vele közlekedni sajnos, hiába van benne állítólag kevés km.
2011. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
0%
szerintem egy 2011 dacia duster -t. nekünk is olyanunk van és nincs vele semmi gond.
2011. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, elég idős már szegényke, de ugyanakkor egyesek 30 éves Ladákkal is szaladgálnak az utakon...és az Opel se egy szenny kategória.


Corsát nem tudom F Astrától kisebb méretűt nem szívesen vennénk, elég nagy növésű a család és 5en vagyunk.


G Astrán gondolkodtam, ha már mindenképpen venni kell, de azok nem tudom milyen árban mozognak. Meg kicsit félek attól is, h az "újabbakban" már azért több az elektromos kütyü, ami megadhatja magát és nem indul az autó stb.

2011. aug. 28. 21:01
 5/17 anonim ***** válasza:
Opel sose kop el :)
2011. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2011-es Duster-t max 800.000-ért...azt erősen furcsállnám! :)
2011. aug. 28. 21:04
 7/17 anonim válasza:
0%
lehet lopni is. köss el egyet egy nagy áruház parkolójában.
2011. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Milyen célokra és milyen igényekkel vennétek autót? Úgy szűrtem le hogy van egy mozgáskorlátozott is a családban, akkor csak olyan autót lenne érdemes venni amiben ő is könnyedén szállítható, tehát az Astránál nagyobb, nem?

A leírtak alapján én ilyesmiket tudnék elképzelni:

Mitsubishi Space Star: [link]

Peugeot Partner: [link]

Daihatsu Gran Move: [link]

Renault Kangoo: [link]

2011. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

VW Bora

Mi idén vettük 750-ért, 2001-es, gyönyörű állapotban van és nagyon jól megy.

2011. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Suzukit miért nem? ennyiért alig használt szinte újat kapsz ha jó helyen keresgélsz, megmondom hogy a 2004-től gyártott Suzukik köszönőviszonyban sincsenek a "jóhírű" régi Swifttel, egyetlen alkatrészük se egyforma, de én személy szerint a Liana-t ajánlanám.

De ebben az árkategóriában rengeteg autó van, szinte fel se lehet sorolni olyan választék van, ez természetesen nem azt jelenti hogy mind jó is, ennyiért jófajta Audit,Bmw-t, Mercit aligha kapsz, még egy jó VW-is nehéz ennyiért venni.

2011. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!