Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt szavatosságú fékolajat...

Lejárt szavatosságú fékolajat öntöttem a személyautómba. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Nem vettem észre a flakonon (már kopottas volt) pár éve lejárt már... Csak keveset töltöttem bele, minimum szinttől a maxig. Ránézésre semmi gond vele, tiszta szép. Ettől persze lehet rossz. Nem gondoltam volna hogy egy olajnak le tud járni a szavatossága.

Hozzáértők válaszát várom!!


2011. aug. 26. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz ettől,vegyél újat engedd le a régit és töltsd fel az újjal.
2011. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fékolajat amúgy is kétévente illene cseréni.

Higroszkópos tulajdonságú, a levegőből megköti a nedvességet, ezáltal csökken a forráspontja.

Amit most beleöntöttél(már ha lezárt flakonban volt)valószínüleg sokkal jobb állapotú mint ami a fékrendszerben van.

Kivéve ha 1-2 éves autó, illetve kétévente cseréltetted az olajat a rendszerben.

2011. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!! Huhh...

Kicsit megnyugodtam. Amint tehetem le fogom cseréltetni az összes fékolajamat.

2011. aug. 26. 10:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Új olajnál erősebb a fékhatás?
2011. aug. 26. 10:07
 5/6 anonim ***** válasza:

a régi olajnak valamivel kisebb a hatásfoka, egyébként nem baj


ami a dobozra van írva, azt lehet, hogy úgy kell értelmezni, hogy amikor beleöntöd a kocsiba, és onnantól van az a bizonyos lejárati idő, nem?

2011. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lecsökkent forráspontú fékolaj extrém körülmények között felforrhat, így levegős lesz a féked ami nem fog fogni :(

Fékhatásban nem lesz különbség régi és új olaj között..

2011. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!