Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázolajhoz érdemes, kell...

Gázolajhoz érdemes, kell valamilyen adatékot használni, egy újabb tipusú Dízel autónál?

Figyelt kérdés

Vannak Tescoban is kapható gázolaj adalékok, de szinte mindenki azt mondja, hogy az semmit nem ér. Van olyan ami, tényleg használ is? Ha igen, melyek ezek? És milyet kell nézni? Pl.: cetánszám növelő, fogyasztáscsökkentő, stb.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. aug. 25. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Neked mi a bajod az autóddal, hogy adalékokkal akarod tukmálni?
2011. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés!!!

"Gázolajhoz érdemes, kell valamilyen adatékot használni"

Inkább ne írtál volna semmit!!!!!!!!!!!

2011. aug. 25. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy diesel Renault Thaliam volt és ehhez egy a Renaultnál kapható injektor tisztítót használtam 7500 km-t. Egyébként sztem bármelyik ilyen jellegű adalék megfelel a célnak, de talán megbízhatóbb ha ezt egy autósboltban veszed meg. Ott tudnak ebben segíteni, és bátran kérdezhetsz is. Ezeket 5-10000 km-t kell az autóba tölteni. Nem árt ilyeneket használni, mert sajnos a magyar kutaknál nem mindig megfelelő az üzemanyag minősége, és senkinek sem hiányzik több 10 vagy akár 100000-es javítás, ami esetleg elkerülhető lenne. A mai modern diesel autóknál nagyon komoly, "finom" és sérülékeny alkatrészek vannak egy motorban, és nem árt ha az ember odadfigyel erre. Az elején már említettem, hogy volt egy diesel autóm, amit nemrég adtam el. Új korától volt nálam, folyamatosan adagoltam az injektor tisztítót bele, és 105000 km-t lenyomtam 0 problémával motorikus értelemben. Egyébként 98%-ban Az OMV-nél tankoltam. Úgy gondolom érdemes egy pár ezer forintot áldozni az adalékra, mert az mindenképpen meghosszabbítja a motor időtartamát, és problémamentes funkcionálását!
2011. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Esetleg konkrét adalékot is tudsz, ami használ is valamit?
2011. aug. 25. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos most nem tudok neked márkát mondani mert a flakonokat kidobtam, de ahogy írtam nyugodtan menj el akár akár több autósboltba is, és ki tudod választani a számodra legmegfelelőbbet, úgy ár, mint név(márka) alapján. Egyébként ezek az adalékok nem hiszem, hogy csökkentenék a fogyasztást ami különben is elég kevés egy diesel autónál, viszont a porlasztókat tisztán tartják, és ez a legfontosabb.
2011. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az adalékok inkább tönkreteszik mint javítják a motort, meg amúgy is szégyen lenne a gyártójára nézve ha nem futna el legalább 250-300ekm-t 0 hibával egy mai autó.

Én azt mondom hogy az adalék helyett inkább minőségi kúton tankolj és ott is inkább a prémium dízelt, így max 15-20ft-al lesz drágább de akkor tudod hogy a legjobb van a kocsiban, és dízellel a diszkont kutakat nagy ívben kerüld!

2011. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Osztom az előttem szóló véleményét és még annyit tennék hozzá az alapkérdéshez, hogy a CataClean nagyon hasznos a korom, illetve egyéb szennyeződések eltávolítására a motorból és kipufogórendszerből. Évi egy kezelés ajánlott, néha csodákra képes!
2012. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!