Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy régi VW bogaram,...

Ha van egy régi VW bogaram, aminek 6 Voltos a rendszere, akkor arra köthetek CD-s magnót?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet, ha beletenném.
2011. aug. 11. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Regen faternak a trabantjaval volt ugyanez a helyzet, vett hozza atalakitot, marmint ami a 6v-ot 12-re alakitja, es arra kototte a magnot.

Szval az akksi es a magno koze rakta be az atalakitot.

2011. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Biztosan, csak valahogy a 6-ból 12-t kellene csinálni, mert cd-s holmikat nem gyártottak olyan rendszerre.

Ilyen átalakítókat lehet szerintem venni is, de a neten egy csomó kapcsolást találtam. Nem olya egyszerű mint 12-ből 6-ot, de lehetetlen nincs. :)

2011. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Faterom vette anno autos boltban, ha jol emlekszem vmi kis szerkezet nyomtatott aramkorrel.

Viszont azt tudnod kell, (legalabbis nala igy mukodott) elegge huzza szegeny 6v-os akksit, tul nagy terheles neki, menet kozben, amikor van toltes akkor nem volt gaz, szolt rendesen, de allo helyzetben nem igazan jol.

2011. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem túl hatékony módszer. Elég sok energia elmegy az áramkör táplálására. De 12-ből 6-nál is ez van, de ott elég pl. egy ellenálláson hővé alakítani egy részt.
2011. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

„De 12-ből 6-nál is ez van, de ott elég pl. egy ellenálláson hővé alakítani egy részt.”


Az úgy nem valami jó megoldás.


DC-DC boost converter kell ide, mondjuk egy ilyen IC köré építve:


[link]

2011. aug. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és ezt a dc-dc -t hová építem?
2011. aug. 12. 10:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy alakítsátok át az egész autót 6v-ról 12v-osra.
2011. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a legjobb megoldas.. fater is azt csinalta a trabanjaval, Na meg amugy a 6v-os akksik sz@rt sem ernek..
2011. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
tehát csak 1 12 voltos akkut kéne belecsapni?
2011. aug. 12. 18:00
 10/12 anonim ***** válasza:

meg kicserelni az egoket 12v-osra, + ha dinamo van benne mint a trabiba akkor generatorra..

lehet meg mast is ki kell cserelni, en nem ertek hozza, csak lattam fatert h kb ezeket cserelte.

2011. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!