Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keményedhet attól a vízcső,...

Keményedhet attól a vízcső, ha nincs jól lehúzva a hengerfej?

Figyelt kérdés
Folyik is alólla az olaj, annak ellenére h nem rég volt cserélve, viszont a vízzel nem keveredik. Már nem tudok másra gondolni, m szinte minden új ami miatt kemények lehetnek a vízcsövek, v köze van a hűtéshez, a hengerfej is felújtott...
2011. aug. 1. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A zárt rendszerű fűtés rendszerben eleve már túlnyomás van, ami a víz forrás pontjának (+ 110;115C°) a megemelésének a célja.

Amíg nem enged ki a kiegyenlitő tartály szelepén(betöltő sapka),vagy nem enged valamelyik gumicsőnél a nyomás, addig elvileg semmi gond nincsen. Ez a normális működése.

Amíg 85-90 C° fok üzemi hőmérsékleten van a vízhőfok , addig ne törődj vele.

2011. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság h engedi a nyomást a kiegyenlítőtartálynál. És korábban lenyomott 2 vízcsövet
2011. aug. 1. 20:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont 90fok felé sose megy. 87nél kapcsol a venti.
2011. aug. 1. 20:55
 4/5 Redeemer1984 válasza:
Érdekelne hogy megoldódott-e a problémád, mert én hasonló cipőben járok. Vettem egy volvo v40-et, 1.9 td motorosat (renault). Észrevettem, hogy a vízcsövek kőkemények, és mikor kinyitottam a kiegy tartály sapkáját, kinyomta a vizet, aztán meg pótolhattam, mert üres volt, de a következő üzemi hőmérsékletnél minden kezdődött újból. Gondoltam hengerfej, de úgy voltam vele, hogy akkor már átalakítom a motort dti-re. Dugattyú-hajtókar csere, közvetlen befecskendezéses hengerfej, adagoló, szóval minden. De a hiba ugyanaz, kemények a csövek. Azóta raktam bele lemez hengerfejtömítést, kicseréltem a vízhűtőt, a termosztát jó, a vízpumpa elvileg nemrég lett cserélve, az olaj nem vizesedik, viszont kicsit barnás a víz. De mikor hf tömítést cseréltem, direkt végigvizslattam a blokkot is meg a hf-et is, hátha repedt, de nem találtam semmit, és már csomókban hullik a hajam. A fűtőradiátor biztos hogy jó, mert néha van fűtésem, néha nincs (de inkább nincs mert eltűnik belőle a víz). Akkora a nyomás a rendszerben, hogy a tartály sapkáján kinyomja a vizet. Máshol nem, különben a csövek sem lennének kemények, de félek hogy bármelyik pillanatban eldurranhat valami, ha más nem az agyam. Valaki segítsen, kérem...
2012. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Válaszoltam a privát üzenetre :)
2013. febr. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!