Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezethetem-e apám autóját?

Vezethetem-e apám autóját?

Figyelt kérdés
Szeretném kicsit hosszabb távra elvinni apám nevén lévő autót, csak abban nem vagyok biztos, hogy kell e valamilyen beleegyező nyilatkozat az ő részéről. Mert tán kérheti a rendőr is igazoltatásnál.
2011. júl. 17. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg kellene, de gyakorlatilag (főleg ha azonos a név) nem szoktak belekötni. Legalébbis rajtam még soha nem kérték számon!

A biztonság kedvéért irathatsz egy haszonélvezeti illetve vezetés átengedési nyilatkozatot. Valami ilyesmit.

2011. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár rendőri ellenőrzésem is 10 év alatt talán 2x volt!
2011. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl: Gépjármű kölcsönadási szerződést írni ?


[link]

2011. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem. köszi a válaszokat és a linket is :)
2011. júl. 17. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes írni kölcsönadásit, nem is annyira egymás közöttre, hanem ezért:

Ismerősöm úgy járt hogy kölcsönadta a verdát (papír nélkül). Két hónap múlva kapott egy idézést, hogy legyen tanú egy olyan városban történt esemény miatt ahol életében nem is járt még.... Ha ilyenkor van papír, akkor könnyebb elintézni hogy nem is nálad volt a kocsi....


Plusz ha esetleg gyorsan hajtasz és vita van apád és közted hogy akkor épp ki használta, akkor a kölcsönadásiból kiderül...

2011. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!