Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most mi baja lett a kocsinak?

Most mi baja lett a kocsinak?

Figyelt kérdés
Mentem egy jó 80al és jött egy kátyúsorozat. olyan 20-30cm mély... belementem olyat koppant a kocsi eleje :@ tiszta ideg vagyok jó én is mehettem volna lassan... de mi lehet ebből?
2011. júl. 15. 20:57
 1/10 anonim válasza:
10%

Szövetszakadás, majd pár nap múlva észreveszed, hogy a kocsi eleje vagy hátulja el kezd remegni, mivel a gumin egy dudor keletkezik.

Ha szerencséd van ennyivel megúszod.

Ha nem akkor jöhet a lengéscsillapító beállítás.

2011. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rugótörés, gumi sérülés stb... Lehet, hogy futóműállításra is el kéne vinned.
2011. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló mit ért ez alatt?: "lengéscsillapító beállítás"
2011. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 T5- ***** válasza:

Hát a lengéscsillapítót azt állíthatják. :-)


Egyébként igen. Szövetszakadás, kerékcsapágy kikotyogósodik, felni deformálódik (centírozás, kalapálás, görgőzés fajtától függően. Nagyon nagy baj nem történhet, bár 20-30 centi nem kevés. Teknőt tudja odaverni, vagy a trapézt esetleg. Ha van valami műanyag sár-, vízterelő elem azt szépen szét tudja törni ilyenkor.

Ennyitől nem kéne rohanni futóművet beállíttatni, bár megeshet.

Ahogy a "nagyok" mondják, szemrevételezd a gépjárművet és meglátod mi a hiba :-)



(Ilyen esetekben nem jó a /40-es gumma... dehát vigyázni kell, ha már ilyenek az utak. Felesleges idegeskedni, attól jobb nem lesz, meg kell tanulni hol lehet küldeni neki, meg hol nem.)

2011. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
195/65ös nem láttam sérülést sehol
2011. júl. 15. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azért bevinném egy műhelybe átvizsgálásra.
2011. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 30 centis kátyún 80 al áthaladva, lehet már nem lenne kerék a kocsi alatt.. Amm.. Tényleg,jobb esetben gumi,rosszabb esetben más alkatrész sínyli meg.. Ha nincs baj,az mák..
2011. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szövet szakadásra: nekem is volt szakadás a külsőn, úgy, hogy nem láttam (5cm) hónapok múlva derült ki, hogy gáz van. Szerencse, hogy nem volt belőle baleset.

A kérdésre válasz: Gumi, futómű ellenőrzés és ez a minimum amit meg kellen tenned.

A következmény pl.: szövet szakadás, szép lassú defekt, erős gumi kopás, húz a kocsi oldalra.

2011. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egy tanács: a márkaszervizeket nagy ívben kerüld el...
2011. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Ja ma 4625Ft volt 1 légszűrő LOL ha tudom előre kciserélem itthon...
2011. júl. 18. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!