Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 vagy 5sebességes Manuális...

4 vagy 5sebességes Manuális váltó? Melyik miért?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő: Miért jobb(vagy nem jobb) egy 5sebességes váltó a 4sebességesnél (Manuális)


Annyit tudok hogy áttétel szerepet játszik,de józan paraszti ésszel ez gyakorlatban mit takar?


Példának okáért: Van 2db 1.8-as benzines motorral felszerelt autóm aminek 220Km/H a végsebessége ; 110Le ; és 0-100Km/H 6sec alatt teljesíti és városban 10L a fogyasztása (ezek kitalált adatok)!!


Na szóval ha az egyik ilyen autómban 5 a másikban 4sebességes manuális váltóm van,akkor pl az 5sebességes gyorsabban gyorsul? vagy kevesebbet fog enni? Lóerőben és végsebességben nem játszik szerepet gondolom!


Válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 1. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne játszana szerepet a végsebességben, a gyorsulásban is és a fogyasztásban is, nem is keveset az 5 sebességes javára
2011. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam hogy a végsebességben is szerepet játszik! (fogyasztásban és gyorsulásban , gyanítottam)!!!


Köszi a választ! Akkor az 5sebesség az jobb!?!?! :)

2011. júl. 1. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az 5. sebesség áttételei ugyan akkorák, mint a 4 sebességesé, akkor nem lesz nagyobb a végsebesség. Viszont ha több sebességed van, akkor sokkal optimálisabban tudod kihasználni a motor erejét. Ha a 4 és az 5 sebességes váltó utolsó áttétele ugyan az, akkor a 4 sebességes minden fokozatát jobban ki kell pörgetni, hogy felgyorsulj 50-re, (lakott területen belül ennyi ugyebár a megengedett legnagyobb sebesség.) viszont ez nem épp van jótékony hatással a fogyasztásra.
2011. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 1. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:

50-re? Nekem 5sebesseges de 50nel meg a negyest se mindig rakom be, nemhogy az otost...

Harmasnal kb 2500 korul viszi az 50et, akkor szoktam negyesbe valtani ha hosszabb egyenesebb ut van, mert harmasban dinamikusabb meg a mozgas, erosebb a motorfek, ha valami van jobban tudok lassulni stb...

50et ugy 70-80 kornyeken szoktam betenni.

2011. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó most nem az volt a lényeg, hogy mekkora sebességre...
2011. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!