Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell jogosítvány egy házilag...

Kell jogosítvány egy házilag készített go-karthoz?

Figyelt kérdés
Forgalomban nem használom, a sióparton vagy a földes utakon járok vele. Tudna valaki egy ideillő jogszabályt linkelni?
2011. jún. 30. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem fognak el a rendőrök nem..:P
2011. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A földút is közút, a gokart pedig nem közúti jármű.

Hogy nem járnak a határban rendőrök? Nem szeretik a földes közutat...

2011. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia.


Ez mindenre igaz. Abban biztos vagyok, hogy forgalomban nem lehet használni. Gondolom a "nemutakon" lehet.!?

2011. jún. 30. 21:35
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor ami nem minősül közútnak, útnak azon lehet használni?

Gondolok én a partoldalra vagy a szomszéd sásra, nádra.

2011. jún. 30. 21:37
 5/9 anonim ***** válasza:
ha nincs forgalmija akkor eleve nem lehet menni vele...már ha van motorja
2011. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha csak földutakon használod akkor nem kell rá semmi, de ha egy méterre is kimégy a közútra akkor már intézkedhetnek veled szemben. De emellett vigyázz a magán területekre is mert lehet hogy közútnak van titulálva. Ennek keresgélj utána, megéri.
2011. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21:52-nek..

A KRESZ ismeri a földút fogalmát, és bizony az is közút, minden útra és közlekedésre vonatkozó szabály érvényes rá.

Földúton a jog szerint ugyanolyan szabálysértést követ el mint "műúton"..

2011. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ácsi bácsi, ne keverjük az utakat össze-vissza, attól hogy még nem aszfaltozott, hanem föld burkolatú útról van szó még számíthat közútnak. Viszont magánkézen (kvázi magánterületen belül található) úton, ún. magánúton annyival repesztesz és olyan járművel amivel szeretnél, semmi papír, semmi korlátozás nincs az ilyeneken. Na jó, alán egy mégis van: hogy a tualjdonos engedélyezze ezt. Nem tudom hogy a Sió partja minek számít, szerintem az is közút.
2011. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jogos az uccsó válasz!
2011. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!