Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autórádió bekötésnél ha a...

Autórádió bekötésnél ha a piros és a sárga vezetéket összefogom, lemerül az akksi?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Pioneer autórádiót. Elég régi az autóm és csak egy állandó plussz van benne (acc állásban kapcsolt nincs)Úgy gondoltam, hogy összetekerem a hifi sárga és piros vezetékét és úgy kötöm a plusszra. Engem nem zavar, hogy ha kiveszem a kulcsot nem fog kikapcsolni a hifi. Ki tudom én is kapcsolni, de sok helyen azt olvasom, hogy le fogja meríteni így az akksit. Ezt nem egészen értem, ha ki van kapcsolva, mi fogja lemeríteni???
2011. jún. 28. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

??

Én úgy tudom hogy :

A sárga vezeték közvetlen a rádiómagnónak "a fény kivilágítását" szolgálja,míg a piros magának az autórádiónak biztosít +-ot,mit fő Pozitív táp. Elviekben így müködik : Amikor bekapcsolod a kocsi világítást,akkor a rádió is világít,(a műszerfallal együtt),de a magnó/rádió csak a gyújtás rákapcsolásakor fog megszólalni,azaz amikor a piros is megkapja a 12 V-ot.

Jelen állásban (ahogy írtad) semmi extra nem történik,amikor bekapcsolod a magnót,akkor szólni és világítani is fog egyszerre,ahogy a régi autórádiók.

2011. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan összeköthető a sárga és piros vezeték, legtöbb rádió gyári kebelezése is úgy van kialakítva h van rajta átdugható csatlakozó, hogy akit zavar, hogy csak ACC állásnál megy a rádió, átköthesse fixre. Ettől nem merül le az akku, csak ha úgyhagyod véletlenül éjjelre. De ha kikapcsolod, pont annyit fogyaszt, mintha nem kötötted volna össze a két tápkábelt. De mivel neked csak egy táp van, mindenképp érdemes összekötni.
2011. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem merül le, ha nem felejted el kikapcsolni. Kétféle áramot kaphat a rádió. Az egyik az állandó áram, ami arra kell neki, hogy ne felejtse el a beállításokat, (óra, rádióadók, equalizer, stb...). A másik, ami a gyújtás szokott lenni, az pedig magának a rádiónak kell, hogy csak akkor tudjon "életre kelni", ha rádaják a gyújtást. Ez azért van, hogy nehogy véletlenül bekapcsolva hagyd.


Ha összekötöd őket akkor csak annyi változik, hogy állandóan áram alatt lesz, de ha kikapcsolod magát a készüléket az olyan, mintha levetted volna a gyújtást.


Akkor csak annyit fog fogyasztani, amennyi a beállításokhoz kell. (Amennyit akkor enne, ha lenne Acc. vezetéked külön.)

2011. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Sokat segítettetek!
2011. jún. 29. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így kötöttem be és eddig nem merült le sose az akksim:)
2011. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem merül le. FELROBBAN!
2011. júl. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!