Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dizel BMW-knek (E36. E39)...

A dizel BMW-knek (E36. E39) tényleg legendásan rossz a motorjuk? Mitől? Mi a leggyakrabb hibaforrás?

Figyelt kérdés
a környezetemben mind rosszalkodik, igaz hajtva is vannak!de akkor is.nehezen összespórolnék egy 525tds-re aztán szar az egész..elég kiábránditó vélemények vannak a környezetemben róla, de hátha csak ők vélekednek így..
2009. márc. 23. 09:46
 1/4 anonim válasza:
Alapjáva véve ezek nem rossz motorok lennének, de nem arra valóak hogy forgassák őket. Elég hamar hűtési problémák lehetnek, ami könnyen hengerfejessé teszi a motort. Az a baj hogy Mo.-on nem úgy használják őket, mint ahogy kéne, ráadásul amiket itthon kapsz, azokba már van több mint 500ezer km. Ha egy tds-t autópályán használnak, kímélve, akkor megbízhatóak. Ja és ne felejtsük el, hogy akkor ha mindent megadunk a motornak amit kér. Pl.: rendes motorolaj, hibás alkatrészeket pedig nem a legolcsóbbal kicserélni. Ha ezekre vigyázol, nem lesz vele gondod. Bár még egy dolog: egy benzines BMW sem eszik sokkal többet, és nem annyira kényes. Viszont sokkal jobban megy, szebb hangja van és az tényleg élmény autó.
2009. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az e36 eleve 3-as sorozat, csak az e39 otos. Egyebkent az e34 525tds-e az egyik legjobb dizel a bmw valasztekaban. Valoban rendszeres torodest igenyel, az uzemi homerseklet elereseig nem szabad hajtani, de utana mar nehez szethajtani. Eloszor e34 520 benzinesem volt, ami az 525tds-nel kb. 1.5x annyit fogyasztott, ugyan vezetesi elmenyben sokkal jobb volt. E39-bol 530d-m volt, ami az 520i-nel (ismerosok) kb 3 literrel kevesebbet evett. Az e34 520 utan az e39 530d-ben mar nem ereztem egyaltalan, hogy gyengebb lenne az elozo benzinesnel.
2009. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
bocsi igazad van az e36 az 3as.csak az is megfordult a fejemben!hát a nonplus ultra nekem is egy 530D lenne.nagyon ritkán kap el a gépszijj, hogy hajtsak.nem vagyok az a randalirozó.ezért szeretnék élményautót.525tds vagy 530d.menjen is, ne is egyen sokat!csak nem tudom, hogy az előző tulaj mit tett a kocsival vagy épp mit nem..ettől tartok a leginkább!a hátsókeréktől nem mert világ életemben hátsókerekes kocsival jártam. merci W124,W126,Omega,1500 speciál lada:)
2009. márc. 23. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Van vele baj?Ki tudja?Nekem a húsz d-ben négyszázezer van és semmi gondja nem volt,pedig tiplizem és meg is chipelték...De van ellen példa is.
2010. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!