Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindul -e az MZ ETZ 125...

Elindul -e az MZ ETZ 125 akkumlátor nélkül?

Figyelt kérdés

ha nem, akkor milyen akkumlátort vegyek bele?

(köszönöm a váaszokat előre is)


2011. jún. 15. 22:50
 1/6 anonim válasza:

Csak tolásra, de beindul.

Nézz meg egy izzót, hogy hány voltos(6 vagy 12), és olyan akksit kérsz a motorosboltba.

2011. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert nincs szikra.

A régebbi, 6 voltos MZ-ken volt olyan állása a gyújtáskapcsolónak, amelyben aksi nélkül betolható a motor, a 12-esben már nincs ilyen lehetőség.

2011. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ETZ-t nem lehet akksi nélkül, mert valami különleges forgórésze meg állórésze van, ami csak áram alatt üzemel. nekem 6V-os TS-em van, azt se lehat akksi nélkül, hiába van rajta betolás kapcsolóállás.

Amúgy ETZ-be 12V-os elektromos rendszer van, ilyen akksi is kell bele ( 12V 9ah )

2011. jún. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kösziszépen:D
2011. jún. 16. 17:58
 5/6 Totoka666 válasza:
Most raktam össze két mz ts-t 1976-os-t125ccm/1977-est 150ccm(ez is 125-ös volt) csak a blokkot nem adta hozzá az eladó.teljessen másképp volt az elektromosság bekötve mindkettőn.most mind kettő mint a doxs ugy müködik. Aksi nélkül is indul googlen meg lehet találni a bekötést,nem nagy eresztés. A dinamora kell kötni a trafót és a feszszabályzot,így direkt gyújtást kapunk,a dinamó termelte áramból. De elég venni egy kínai aksi otthon kell fel savazni egy óra allatt magától fel töltődik. Elég a mz ts-be 6V/2A-os .Csak 2990ft tegnap reggel 10-kor rendeltem du 16-kor Megjött,18-kor meg már indult is a motor vele.
2016. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Etz 150, 1988 évjáratú. A gyújtáskapcsoló gyújtás állásban kell legyen, így tolásra beindul akkumulátor nélkül. Megpróbáltam, sikerült.
2020. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!