Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a menete egy használtautó...

Mi a menete egy használtautó vásárlásnak?

Figyelt kérdés

Üdv.


Egy 20 éves srác vagyok.Sajnos az autók terén nem sok tapasztalatom van, kivéve hogy van jogsim.Családi autónk nincs és ezért nem is volt lehetőségem, hogy megtanuljam, hogy egy autón mik azok a jelek, amik hibára utalnak illetve, hogy hogyan is néz ki egy autóvásárlás.


Hamarosan szeretnék venni egy kis egyszerű autót és ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy mi is a menete pontosan ennek?


Ha autópiacon veszem, akkor kiválasztom (ott át is lehet iratni a nevemre?azt én fizetem?)->kifizetem az autó konkrét árát(arról készül valami okmány/számla?)->kötelező biztosítást kell kötnöm (hol?mennyi időn belül kell ezt megtennem?)->a rendszám marad, ha forgalomba be volt iratva Magyarországon?(ha le szeretném cserélni van rá lehetőségem?)...ennyi az egész?


Ha pedig magánszemélytől veszem, akkor is ugyan ez az eljárás, csak akkor már az átiratáshoz is el kell mennem egy közjegyzőhöz vagy valahova, mert az autópiachoz viszonyítva itt nincs helyben lehetőségem az átírásra?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat és bocsi, ha hülyeségeket írtam netán, de senki sem úgy születik, hogy ezeket tudja és ezúton szeretném én is megtudni, hogy hogyan is működik egy használtautó megvásárlása.


Szép napot!


2011. jún. 13. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha kiválasztottad a kocsit akkor kifizeted és aláírod az adásvételit amiből 1 példány a tied. Ezzel elmész eredetiségvizsgálatra, majd okmányiroda, végül biztosítást kötsz rá.

Elvileg akkor is kell hogy legyen biztosításod amikor aláírod az adásvételit mert ekkor az előző tulaj biztosítása nem érvényes a kocsira.

2011. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!