Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Segédmotor jogositványt...

A Segédmotor jogositványt mikor lehet lerakni?

Figyelt kérdés
13 és fél éves vagy. és le szeretném rakni.. márha a szüleim megfogják engedni még nem került szóba sose.. hogy hozzam fel a témát? amugy hány éves korba rakhaatom le? ha jol tudom 14 de előte a tanfolyamot ellehet kezdi már 13 és fél évesen is. ti megengednétek a gyereketeknek 14 évesen hogy motorozzon?( bocs a sok kérdésért)
2009. márc. 21. 18:23
 1/3 A kérdező kommentje:
És amugy ez anyagilag menyibe kerülne??(tanfolyamok+vizsga?)
2009. márc. 21. 18:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a nehezebb kérdésre, vagyis arra, hogy meg fogják-e engedni és hogyan kérdezz rá, nem tudok választ adni. Mikor én szereztem segédmotorra jogosítványt, a szüleim szabályosan elküldtek (legyen olyanod is, fiam, ne jogsi nélkül közlekedj), saját gyermekem pedig nincs, így egyik irányból sincs tapasztalatom.

13 és fél évesen iratkozhatsz be M-es tanfolyamra, közlekedési ismeretekből (KRESZ-vizsga) 13 év és 9 hónap után vizsgázhatsz, a járműkezelési (rutin) és a forgalmi vizsgát pedig betöltött 14 év után teheted le. Most még nem érdemes belevágnod, mert nem húzódik fél évig a tanfolyam, ha a 14. születésnapod előtt 2-3 hónappal belekezdesz, mindennel időben fogsz végezni és nem kell hónapokat várnod semmire. Anyagiakat most sajnos nem tudok, mert én már régen vizsgáztam, az akkori összegek rég nem aktuálisak.

2009. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

..bár nem túl mostani a kérdés, amire az első válaszadó nem tudott válaszolni, remélem az én válaszom többnyire jó.:$

Nálunk úgy volt, hogy apum mikor 12 év körül voltam mondta, hogy úgyis leteszed a vizsgát..:D(jó kezdet), de erről anyum egy szót sem akart hallani :D.

Városunkban autós- motoros kiállítást szerveztek, és elkezdtem mondani, hogy milyen jó lenne közöttük lenni, mert barátaim is voltak azok a motorosok, csak ugyebár nekem motorom nem volt.

Szüleidnek gyakran emlegesd, hogy egyre jobban vonzódsz a motorokhoz, és te is szeretnél olyat, mert akkor most 18 éves korodig na jó 17,5 éves korodig biciklizni,gyalogolni,meg tömegközlekedési járművel fogsz menni.Autó sem lehet mindig kéznél :P ..ilyenkor jól jöhet egy motor :D karbantartani könnyebb, mint az autót, a saját felelősségedre vállalhatod, azért a szerelést azt ne :D

Hogy most kb. mennyibe kerül ?

Kb. 60 000 ft...az oktató azt mondta 36 000-ből kifog jönni, most 60 000 lett. (tudod a kresz,az elsősegély,a vizsgadíj, ha megbuksz a forgalmim, és pótórákat vezetsz , nekünk óránként 2000 ft volt)


Sok sikert !! :)

2009. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!