Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki tapasztalt-e már...

Valaki tapasztalt-e már 2002-es VW Polo-nál beázást?

Figyelt kérdés
A szélvédő két oldalán, a műszerfal alatt a sarkokban jön be a víz eső esetén - tehát nem a kerék veri fel. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon ez típushiba lehet, vagy csak az enyémnél jelentkezett.
2011. jún. 5. 12:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy tegnap pár órán át furikáztam a városban szakadó esőben és a befolyás nem volt folyamatos. Kapcsolódó kérdésem, hogy a tetőablak gumiját vajon lehet-e cserélni vagy autóbontóban kell megnéznem? Vagy esetleg marad a maszekolós ragasztgatós megoldás?
2011. jún. 7. 10:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Fölösleges cserélni, ha ott bemegy a víz (márpedig bemegy, nem hermetikusan zár az), akkor is le kell folynia a sarkokon.
2011. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

vágom. akkor megpróbálok bejutni a csövekhez, kitisztítom, és jelzek, hogy mire jutottam.

köszi a téma figyelését.

2011. jún. 8. 12:09
 14/15 A kérdező kommentje:
Az autót bütykölni csak hétvégéken tudom, de most fel..sztam az agyam, odamentem a kocsihoz és három deci vizet beleöntöttem a fentebb említett lyukak egyikébe. és láss csodát, megjelent a víz az anyósülés előtt. majd még az lesz szép meló, mire úgy szétszedem, hogy megtaláljam, vajon a cső van elrepedve vagy a végén lévő kivezető eldugulva.
2011. jún. 9. 20:36
 15/15 A kérdező kommentje:

újabb fejlemény. az első kettő lefolyócsőnek csatlakozása van 10 centivel a műszerfal alatt. és mindkét oldalon ez a csatlakozás (két cső egymásba tolva) volt szétcsúszva. kihúztam a fenti csövet, nem is ázik be, csak most már nem tudom, hová vezet a lenti cső. mert se az utastérben, sem a motortérben nincs kivezetője. elképzelésem szerint a kettő között lehet egy üreg, de hogy oda hogyan lehet bejutni... külföldi fórumokon néztem, persze ott golf-ot meg jetta-t mutattak. mind a kettőnél a kivezető csonk az autó oldalán volt, ahol az ajtók vannak rögzítve. az enyémen ott csak gumi dugó van, de kivezető csonk nincs. na már most azt sem tudom, hogy a polo-n is ott kéne lennie, csak az enyémet bedugaszolták?

azt találtam ki, hogy rádugok egy gumi csövet, azt meg kivezetem valahol. de ez egyelőre még csak elképzelés, mert idő közben rámsötétedett.

ha bárkinek van valami ötlete, szívesen veszem.

2011. jún. 11. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!