Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A helyzetjelző ködlámpa és a...

A helyzetjelző ködlámpa és a ködfényszóró nem ugyanaz, ugye?

Figyelt kérdés
Most tanulom a KRESZt és egy kérdésen megakadtam...
2008. febr. 19. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Ködlámpa = ködfényszóró. Ugyan az a kettő. A helyzetjelző más. az az amikor világítást kapcsolsz és csak 1-et fordítasz a kapcsolón. Ha neg kettőt akkor van távolságin. Ezen kívül még a reflektor van.
2008. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi, van egy olyan kresz kérdés, amit akkor nem értek:

Szabad-e erős ködben a várakozó gépjárművön hátsó HELYZETJELZŐ KÖDLÁMPÁT használni?

A válasz az hogy igen, csak maga a kérdést nem értem, mi az hogy helyzetjelző ködlámpa, az most melyikbe tartozik?

2008. febr. 20. 12:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Hmmm, én úgy tudtam, hogy a távolsági fényszóró ugyanaz mint a reflektor.
2008. febr. 20. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

A gépkocsi bal hátsó részén elhelyezett kiegészítő piros színű lámpa amit külön kapcsolóval lehet működtetni. Erősebb fényű mint a féklámpa. Tudtommal álló helyzetben nem lehet használni.

A gépkocsi elején alul jobb és bal oldalt elhelyezett erős fényű lámpa a ködfényzóró, ezeket is csak mozgó járművön lehet használni.

2008. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Távolsági = reflektor + van a tompított amit mindíg használsz városban vároon kívül este. Reflektor amit csak akkor használsz ha előtte nem megy autó illetve szembe se jön.
2008. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Jól megkevertétek szegénykét :(


Nem használható helyzetjelző ködlámpa álló járművön, csak olyan MOZGÓ járművön, amely a látási viszonyok miatt egészen lassan tud haladni.

Egészen lassú haladás:

- autópályán és autóúton 60 km/h,

- egyéb úton 25 km/h.


A helyzetjelző ködlámpa a világítástól függetlenül, külön kapcsolóval kapcsolható. (Előírás)

2008. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Előző hozzászólónak:

még erős ködben sem használhatjuk álló járművön a helyz.ködlámpát?

amúgy köszi mindenkinek

2008. febr. 20. 16:47
 8/9 Tamás73 válasza:
24%
Én erős ködben álló helyzetben biztos bekapcsolnám,nem akarnám,hogy valaki belém jöjjön,egyébként kit érdekel,hogy tilos?
2008. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az autók többségét gyárilag felszerelik hátsó úgynevezett ködzárófénnyel amit másnéven szoktak helyzetjelző ködlámpának hívni.Külön kapcsolóról lehet működtetni,a jármű hátulján van a lámpa elhelyezve vagy bal vagy jobb oldalon de egyes gyártók a rendszám alá középre helyezik(pl.:Ford Focus,Suzuki Swift.)
2011. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!