Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A külső dizájnt a Lexus lopja...

A külső dizájnt a Lexus lopja mindig is a Mercedesről, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű a hasonlóság, bár a Mercik mindig sokkal szebbek.
2011. máj. 25. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az összes márka lop a másiktól. Mondjuk nekem a Lexusok sokkal jobban tetszenek, mint a mercik, bár ízlésen kár vitatkozni.
2011. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régebbi típusoknál a Lexus lopott a Mercedestől, de a mostaniak szerintem egyáltalán nem hasonlítanak. A Lexus jobban tetszik nekem személy szerint.
2011. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Mikor a Toyota úgy döntött, hogy ő márpedig luxusmárkát alapít az észak-amerikai piacra, akkor a Mercedestől "lopott". Az első Lexus LS-eken lehetett érezni az akkori Mercedes-Benz W140, a "bálna" S-osztály hatását. A japánoknál bevett szokás ez: nem tudnak, nem szeretnek az európai, amerikai szemnek is tetsző formatervet készíteni. Ezért vagy egy bevált formát másolnak, vagy külső dizájncéggel terveztetnek. Mára ez terjedt el náluk: a legtöbb japán autógyárnak van európai tervezőközpontja, ahol európai formatervezők dolgoznak. Viszont annak idején, a '80-as években még ez nem működött, ezért lett Mercedes-utánérzés a Lexus LS formája. És azért szebbek valamivel a korabeli Mercedesek, mert a japánok túlságosan is a tökéletességre törekedtek: azt akarták, hogy mindenkinek tetsszen a forma, ne legyen benne semmi hiba, ezért túl sterilre, semmilyenre csiszolták. Ez náluk visszatérő probléma, a Toyota Corollának például évek óta képtelenek izgalmas formát adni, csak a műszaki tartalommal lehet eladni.

Viszont úgy látom, mostanra a Lexus kilépett a Mercedes árnyékából. Műszakilag talán még fejlettebbek is, a formatervben pedig jól jött a japán gyártók 2000-es években kezdődött megújulása, aminek során éles, sarkos, határozottan metszett formákat kezdtek használni a korábbi szappantartódizájn helyett. Így végre a Lexusnak is lett saját, japános formanyelve, bár tény, hogy még mindig erősen támaszkodnak az európai alapokra: az autók arányait, méreteit innen veszik, hogy biztos vetélytársai legyenek a német prémiummárkáknak. Ha ugyanis a saját ízlésük alapján dolgoznak, abból lehet, hogy olyan autók sülnek ki, amiket az európai és észak-amerikai vásárlók nem fognak kedvelni még a magas szintű műszaki tartalom ellenére sem.

2011. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Senki nekm lop senkitől..


A Válasz másban keresendő ;)


Egy autógyártó gépsor felépítése és beüzemelése többmilliárd dollár..


Technikailag a gyártó robotok egy azon időben egy azon fejlettségi szinten tarhatnak csak, nem lehetnek olyan hatalmas különbségek.


Ez határokat szab a tervezők lehetőségeinek.



Továbbá mindenkit sürget a kifutási idő, mert az autók illetve a modellek árai úgy mennek lefele, ahogy a gyártósorba beinvesztált tőke fordul meg.


Tehát mindíg a legelső modellek a legtökéletlenebbek, és a legdrágábbak többnyire, bár valahol szándékosan megfordítják a dolgot, és az újabb modellekbe szándékosan magas meghibásodási kockázat tényezők vannak beépítve lásd francia autók elektronikai rendszere.

2011. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a merci mérföldekre le van maradva desing-ban a Lexustól...
2011. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nemcsak régen hasonlítottak. Például az új Mercedes E osztály és a Lexus GS 450 H kettős első lámpái között feltűnő a hasonlóság.
2011. máj. 25. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

13:10 sose gondoltam volna, hogy te is beállsz a szánalmasok sorába... tévedtem ///

Ugylátszik tényleg csak a külső számít mindenben a belső csak másodlagos. Azt kutyát nem érdekli, hogy az adott korban mindent a japánok fejlesztenek tökéletesre és mindenki öket koppintja. Csak aza lényeg, hogy vesék vagy csillag legyen a kocsi elején mert akkor huuuu milyen vagány vagyok meg , hogy inkább 2x annyit járok szerelőhöz de akkor se vennék suzukit... Sajnos a gyakorikérdesek átment szánalomkérdésekbe föleg a válaszoloktól... Nah nekem itt lett elegem. További kellemes fórumozást mindenkinek. Üdv.

UI:lepontozni kötelező!!!!!!!!!

2011. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most mi a baj? Én nem mondtam, hogy a japánok ne fejlesztettek volna eleget. Már akkor is a fejlesztések élvonalában jártak, csak a formatervekkel voltak kihívásaik: mint írtam is, nehezen tudnak az európai szemnek is tetsző autókat gyártani. Vannak érdekes, szép, jó formaterveik, tudnak vad autókat gyártani, de azokat megtartották maguknak, ide valamiért mindig konzervatív, túlságosan is steril járműveket hoztak. Pedig a jó kis japán belpiacos autók közt voltak ám csodák már akkor is...
2011. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Japánok mindig is loptak mindent ami máshol már kiforrt nagy múltú konstrukció volt...autók, robogók, hangszerek, órák, fényképezőgép, kamera, mobiltelefon, számítógép...
2018. júl. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!