Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosítás hol a hiba?

Kötelező biztosítás hol a hiba?

Figyelt kérdés

2 Hónapja vettem egy használt-autót. Valami alkusz cégen keresztül lett megkötve a biztosítás az ASTRA-nál.

Negyedéves befizetést választottam. Előre belet fizetve csekken a negyedéves díj(03.22-05.22). Pár héttel később jött is a csekk, hogy fizessem be bla bla az idáig beérkezett befizetéseket vették figyelembe. És megjött a zöld biztosítást igazoló papír.

Lényeg a lényeg.. a zöld papiron 03.22-05.21 van nem pedig 06.22 pedig negyedévet fizettem be. Most mit tudok tenni? Ezt ők cseszték el vagy pedig mi a probléma? Még jó, hogy ma ránéztem mert ha már rendőr néz rá akkor szép lesz..

Valaki tudna segíteni?


2011. máj. 24. 07:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Ki maradt, hogy amit küldtek csekk azon rajt is van, hogy teljesítési időszak 03.22-06.20.. A zöld kis fecnin meg egy hónappal rövidebb idő van feltüntetve..
2011. máj. 24. 07:48
 2/7 anonim ***** válasza:
A zöld kis fecni amit mondasz az a zöld kártya nevezetű fecni(ami nem ugyan az amit műszaki vizsgánál adnak). Ezt a zöld fecni arra szolgál, hogy külföldön tudod bizonyítani, hogy van biztosításod. Ha nem jársz külföldre akkor nincs rá szükséged. De ha mégis mennél akkor bemész a biztosítóhoz és kérsz ujjat.
2011. máj. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A biztosítók hülyék! Fél év mire észbe kapnak. Nekem visszamenőleg kellett jóváírniuk a túlfizetésem, ráadásul b0-ból átkerültem b10-be (átvittük másik kocsiról a bónuszt), és fele annyit kellett fizetnem, mégis 2 negyedévben is kiküldték a duplás csekket hiába telefonáltam hetente. Aztán egyszer csak jött 4, azaz négy darab levél jóváírással, de nem ám a pénzt küldték vissza, hanem kb év végéig rendezve vagyok. Ami azért is jó, mert júliusban lejár az 1 év és váltanék biztosítót. Megint kezdődhet elölről. Azt tudom javasolni, hogy b*sztasd őket telefonon, vagy menj be személyesen, mert lusta *eci banda.
2011. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha rendőr megállít Mo.-n akkor mivel kell bizonyítanom, hogy van biztosításom? Nem ezzel a zöld fecnivel?
2011. máj. 24. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs mi az a zöld fecni, nekem kék kártyát küldenek. Ha rajta van a dátum, meg a biztosító neve, akkor nyilván jó lesz.
2011. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több mint érdekes amit írsz de mindenképp a biztosító hibázott,az alkusz cég csak közvetít.

Már azt nem értem,hogyan törheti meg a hónapot hiszen a második negyedév június 30-ig szól.

Rendőrtől ne tarts mert a negyedév (!) lejártát követő hónap az ún. "türelmi időszak" vagyis az utolsó napján is befizetheted az aktuális negyedévit.

:p))

2011. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na hát a helyzet annyival vagyok jelenleg okosabb, hogy csak zöldkártyás papírom van. és semmilyen egyéb kis kártyám nincs ami bizonyítja h van biztosításom..

vicces.. most hívhatom ezeket a észfejeket.

2011. máj. 24. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!