Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja? (Opel astra f)

Mi lehet a baja? (Opel astra f)

Figyelt kérdés

Van egy Opel astra F-em 1,6 8V-s és a karburátor felett van egy nagy műanyag "gömb" ami a légszűrőtől jön. Ezen van 2 vékony cső amiben levegő megy. Alapjáraton fulladozik az autó, de ha lehúzom azt a vékonyat (fekete) ami megy a karburátorba akkor rendesen beáll az alapjárat.

És ha újra rádugom akkor fulladozik újból. Nincs eldugulva, kifujattam már. Miért csinálja ezt? Mit lehet vele csinálni? Nagyon sűrgős. Előre is köszönöm.


2011. máj. 22. 16:33
 1/4 T5- ***** válasza:

A C16NZ motor az F Astrákba nem karburátorral, hanem központi injektorral (Multec befecskendezőrendszer) van szerelve. Az a vékony fekete cső pedig egy vákuumcső. Első lépésben én kiolvasnám a hibakódot, bár könnyen lehet, hogy nem lenne eredménye.

Aztán megnézném, mert az nem sokból tart, hogy a fedél alatt ("abban a nagy műanyag gömb alakú izében"), nem szopott-e be valami mocskot az a pipa, ahonnan kifelé a vákuumcső megy. De lehet hibás a nyomásérzékelő is.


Ez nem teljesen ide tartozik, de ha már leszedtem a fedelet, akkor könnyebb hozzáférni az alapjárati motorhoz, azt is kivenném, megnézném nem mocskos-e, bár olyankor a fordulatot nem szokta ejteni.


Bár nem teljesen világos ez a fulladás. Le is fullad, vagy csak alacsonyabb fordulaton jár? Nem egyenletesen, tehát ingadozik az alapjárat? Vákuumcső nélkül, hogy veszi/ejti a fordulatot, mert normális esetben kelletlenül.

2011. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! X16SZR motor van benne. Már szétszedtem de nem lehet hozzáférni, mert ragasztva van és nem akarom szétbontani. Az alapjárati motot már megnéztem,de annak semmi baja (régebben cserélve lett) Ha lehúzom a csövet. rendesen megy alapjáraton ugyanúgy mint eddig ment. Tegnap még semmi baja nem volt csak egy kicsit hülye hangja volt indításnál, de nem foglalkoztam vele, mert az első gázfröccs után elmúlt. Mikor reggel indítottam csak úgy indult be, hogy gázt is nyomtam. 1000km ezelött lett cserélve hengerfejtömítés azóta jó volt. Gyertyákat cseréltem, olajat megnéztem, alapjárati motor csatlakozóját kitisztítottam. Légszűrőt is kifujattam.
2011. máj. 22. 18:03
 3/4 T5- ***** válasza:

Lényegében ugyanaz, csak az SZR újabb, sűrítési viszonya 9,5-10 nem úgy mint a 9-9,5-ös NZ-nek, az ü.a ellátó rendszere megegyezik.

Sajnálom, hogy így látatlanban, halltalanban nem tudok rá konkrétat mondani, de és ott keresném a csatlakozásnál vagy az érzékelőknél a hibát. Egyébként a fedél nincs leragasztva gyárilag, csak egy gumigyűrű tömíti. Az lehet, hogy régen volt levéve, és tudod így egybeállt, de az szétjön.

2011. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor majd holnap széttszedem. most sikerült rendes alapjáratot könyörögnöm belé úgy, hogy a gázbovdenen ven ilyen kis "racsni" amin van egy egy "patent" azt 1 a következő részbe raktam és így jó, de azért holnap széttszedem.
2011. máj. 22. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!