Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat vegyek...

Milyen motorolajat vegyek 1.6-os benzines Volkswagen Borához?

Figyelt kérdés
Most venném meg használtam a fent említett autót, és le szeretném cserélni benne az olajat. Ezenkívül még levegőszűrőt, olajszűrőt is kicserélném. Abban még tudna valaki segíteni, mi kell és mennyi ideig tart az átíratás?
2011. máj. 19. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Olajból én a castrol 10W40 vagy 15W40 ajánlom. Én nekem opel astra f 1,6 benzinesbe 150.000km 10W40-et raktam.
2011. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10W-40 Castrol,Shell,
2011. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 T5- ***** válasza:

15W-40-et semmi esetre sem.


A Borát alapvetően 3 fajta 1,6 literes motorral gyártották. A 8 szelepes (74kW-os illetve 75kW-os), 16 szelepes (77kW-os) és FSi(81kW-os).

A feltöltési mennyiségek ezek függvényében változnak (4.5l; 3.5l; 3.2l; 3.4l). A gyártó viszont mindhez azonos olajat ír elő (VW 500 00, 502 00) SAE 5W-40 vagy pedig SAE 10W-40-es.

Olajat természetesen mindig olajszűrővel együtt kell cserélni ahogy írtad is, a feltöltési mennyiségek is így érvényesek.


A motorolaj csereperiódusa ezen típusok esetén 15.000 km vagy 12 hónap.


Levegőszűrő csere érdemes (60.000km) és én a helyedben még a pollenszűrőt, a vezérműszíjat és gyertyákat is cserélnék. Gyertya aztán végképp típusspecifikus úgyhogy azt így nem tudok neked mondani ennyi infóból.

2011. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az 1,6 Cordobaba Castrol Magnetec 10W40-et szoktam rakni.
2011. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ami nekem a legjobban bevált az a Castrol Magnatec 5w-40 (c3). Az autósboltban megmondják mennyi liter kell az autóba. Ja és 15,000km-ként csere!! Olajszűrőből pedig a Mann-Filter a tuti. (A Vw-nek gyári beszállítója...)
2011. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A levegő-pollen stb szűrőből is nyugodtan veheted a Mann-filtert.


Az átíráshoz kelleni fog egy eredetiségvizsga amit neked kell megcsinálni. Az okmányirodában biztosan kérni fogják: törzskönyv, forgalmi, eredetvizsga papírjai, adásvételi szerződés, kötelező biztosítás papírjai, személyi-lakcímkártya stb... Az anyagiak: Az említett eredetvizsga: 19 000ft Az új forgalmi engedély és törzskönyv díja: 2x 6000ft Az átírás kb 30 000ft. Mindezt az adásvételi dátumától számolva 14 napon belül el kell intézni másképp akár ki is vonhatják az autót átírás elmulasztása miatt! Sok sikert a vásárlához! R.

2011. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismét az előző vagyok.


Az átírás maga egy nap alatt elintézhető. Arra kell várni egy hetet mire megjön a törzskönyv. Persze a forgalmiban már a te neved fog szerepelni az átírás után. (mivel azt odaadják egyből)


Ha megvan az autó ne felejtsd el kifertőtleníteni és feltölteni az autó klímáját, mivel általában a klímarendszer egy év alatt legombásodik ami irritálja a nyálkahártyát. Szájszárazságot, fejfájást, álmosságot okozva. A kellemetlen dohos szagról nem is beszélve. Ezt a műveletet sok maszek autószerelő csinálja. Mindez általában 10 000ft körül mozog. Legyen örömöd az autóban! Többször már nem jelentkezem... :)

2011. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na utoljára csak írok még valamit:D Alkatrészárakat itt lehet nézni----)

[link]

2011. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rutin Vizsga 1. menet: Műszaki: Mutassa meg hova kell önteni az olajat... És milyen olajat kell az autóba önteni: UGYANOLYAT AMILYEN BENNE VAN,HA NEM TUDOD AKKOR MÁRKASZERVÍZ!!! :)
2011. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt egy adatbázis ahol a megfelelő olajat ki lehet keresni.


[link]


A márkaszervizeket pedig érdemes elkerülni mert oda a világ pénze nem elég...

2011. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!