Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell visszatenni a...

Pagani76 kérdése:

Hogyan kell visszatenni a dugattyút a hengerbe? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés
Kiszedni sikerült, csak nem tudok visszatenni bele, mert a gyűrűk visszatartják. Milyen szerszámmal lehet összenyomni a gyűrűket hogy visszatudjam nyomni a dugót?
2011. máj. 15. 19:56
 1/9 k.krisz03 ***** válasza:

A pici ujjaiddal. Csak előbb a gyűrűvégeket igazítsd a stiftekhez (kétüteműnél). Négyüteműnél megint ujjgyakorlat, de a gyűrűvégek 120°-ként álljanak.

Nem akarod inkább szerelőhöz vinni? Miért piszkálod, ha nem is értesz hozzá? Nem bántásként, de így ne csodálkozz, ha rosszabb lesz, mint előtte volt.

2011. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 k.krisz03 ***** válasza:
Persze van célszerszám is, de ennyire ne mélyedjünk bele...
2011. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

(én pont így szereztem egy 125-ös Mz-t ezer forintért felújított blokkal, csak éppen szét volt szedve, nem tudta az ember beletenni a dugattyút)

Nem olyan nehéz beletenni, jól olajozd meg a dugót meg a hengerfalat is, a gyűrűket tedd megfelelő pozícióba és onnantól már csak fizika erő kérdése

2011. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 k.krisz03 ***** válasza:

"onnantól már csak fizika erő kérdése"

Na ekkor (is) szokott törni a gyűrű. Itt is érvényesül a "többet ésszel, mint erővel" mondás.

2011. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van rá egy spec szerszám. belerakod a dugót gyűrőstől, összehúzod (olyan mintha egy hengerbe raknád bele) és beleütöd. vagy ha nem akkor valami eszközzel összenyomod a gyűrűket egyenként és úgy ütögeted bele. persze beolajozva.
2011. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyűrűt tedd bele a henger felső részébe. Ha bele megy akkor a dugattyúba hornyába beletéve biztosan a helyére megy. Egyébként törik, illetve nem megy bele. Ha már alaphelyzetben nem illik a hengerbe, akkor be kell illesztened pl. finom reszelővel a gyűrű végeit megreszelve, ügyelve a gyűrűn lévő bemarásokra. Ha kell azt is utána kell reszelni. Méretre illeszted. A motorra jellemző távolságot tartsd be a gyűrű végek között.
2011. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: azt nem írtad. hogy két- vagy négy ütemű a motor. Én kétüteműben gondolkoztam.
2011. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2T simson.
2011. máj. 16. 13:52
 9/9 A kérdező kommentje:
az miért nem mind1 hogy teszem rá a gyűrűket?
2011. máj. 16. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!