Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemtudom megcsinálni mért nem...

Nemtudom megcsinálni mért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Segítsetek léccives hogy hogyan szedjem ki a robogóm oldal dekiéből a csavarokat ugyanis úgy be vannak rohadva a csavarok hogy már egy doboz csavarlazítót elcsesztünk és még mindig megse mozdulnak a csavarok szerintetek hogy vegyem ki a csavarokat roncsolás nélkül ?Egyébként robogóm tipusa yamaha mint
2011. máj. 15. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő szerszámmal. A csavarlazító teljesen felesleges.
2011. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és milyen szerszámmal tudom kiszedni?
2011. máj. 15. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Ami hozzá való.
2011. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 T5- ***** válasza:
Milyen csavarok ezek? Lapos fejű? Kereszthornyú? Torx? Imbusz? Hatlapjfejű?
2011. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
csillagfejű
2011. máj. 15. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Hegesztet rá valamit és annál fogva kitekered. Akár valami kis T alakú csövecskét/ket.
2011. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
fúróba beleteszed a csillag alkút vagy amilyen a csavar aztán hátramenetre állítod és hagy menjen, én is igy szedtem ki, csak nekem más típusú a moci. Kézzel meg se mozdult.
2011. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de nekem furóval se mozog az a tré
2011. máj. 15. 16:17
 9/10 T5- ***** válasza:

Az első és legfontosabb, hogy pontosab a csavarhoz illő bitet (kis befogható csavarhúzó vég/fej) keress hozzá. Olyat, amit ha beleillesztetsz, akkor fixen áll benne, és semerre nem tudod kibillenteni, elugrasztani, ha erősen nyomod. Ha ez nem teljesül, akkor a fúróval el fogod darálni a fejét, és a meggyalázott csavart már csak csavarkiszedővel, vagy fúróval fogod tudni kiműteni.

Ha találtál hozzá bitet, akkor vagy fogd be fúróba és mint az állat feszülj neki (akár a haver tartson ellen a motornak, nehogy felborítsd) tartsd merőlegesen a csavarra a fúrót (különben kiugorhat a bit a fejből) és forgásirányt váltva csavard ki.

A csavarlazító nem hülyeség egyébként, egy flaska nem kell rá, de be elehet fújni, csak a fejre fújva nem sokat ér, a lényeg, hogy az orsóra is jusson, beigya magát oda is.

A legjobb légkulcs lenne, ha tudsz szerezni, akkor azzal kell mindenképpen, mert az ütve csavar, az fix, hogy kiszedi.


Egyébként, ha nem jön a csavar kifele, akkor előbb mindig befelé kell megcsavarni. Ez nem vicc, ez tényleg így van.

Másik, ha olyan helyen van, végső esetben melegíteni is lehet.

Vagy üthető csavarhúzó. Az meg olyan, hogy forgásirányos, és rábaszol kalapáccsal akkor fordul egy kicsit. Jó, mert pont akkor csavar, mikor nyomást fejtesz ki rá.

Próbálkozz!

De, ha nincs hozzá szerszám, akkor inkább kérj segítséget.

2011. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

először szerintem kérd meg apukádat próbálja meg...

Másodszor ha neki sem sikerül, van egy olyan módszer is, hogy beleteszed a csavarhúzót, pontosan, nem ferdén, és 2-t ráütsz kalapáccsal a nyelére... és úgy kicsavarod... remélem érthetően magyaráztam el...


Megoldás lehet a melegítés is, ha pedig már elnyaltad a csavart és úgyis ki kell cserélni, akkor felxszel belevágsz és villáskulccsal próbálkozol...

Esetleg még, hogy flexszel belevágsz a fej oldalába egy nútot, és oda beleteszed a laposfejű csavarhúzót , és ütöd kalapáccsal...

2011. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!