Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet belőle probléma, hogy...

Lehet belőle probléma, hogy még a téli gumi van fent?

Figyelt kérdés
Jövőhéten elutazunk a barátaimmal, és az autó amit kölcsönkértem még a téli gumival van felszerelve. Nem vagyok gyakorlott autóvezető, fog gátolni engem valamiben a gumi, esetleg a tapadása nem lesz olyan jó, vagy nem lesz baj?
2011. máj. 11. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevésbé fog tapadni ha meleg lesz vagy eső. De azért veszélyesnek nem mondható. Szerintem mielőtt elindultok nyomj vele egy próbakört, próbáld ki egy kanyarban ahol van hely megpördülni vagy kicsúszni és csinálj egy fékpróbát is. Egyébként ezt mindenkinek ki kéne próbálnia, mert az emberek többsége úgy közlekedik, hogy sosem volt még veszélyhelyzetben és nemtudja mik az az autó illetve a saját határai.
2011. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, csak hamarabb kopik. Bár tapasztalatból én még ezt is megcáfolom.
2011. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is azzal járok,nincs most 40 ropim nyári gumiraXD
2011. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hosszú ideig van fent (mondjuk egész szezonban) akkor tél elejére teljesen el is kophat kuka állapotúra. Tapadása egy kicsit rosszabb, de nem vészes a különbség téli és nyári gumi közt. Ha csak egy rövidebb útra mentek akkor nem problémás, de ha hosszan terveztek akkor néha nézdd meg a minta mélységét, rendőrök szeretnek lovagolni rajta, annyit meg nem ér az egész.
2011. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagy súlyú autó nagy sebességnél kanyarba érezhetően mászik le az ívről téli gumival.
2011. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne feszegesd a határokat és akkor nem is érzel különbséget,max. kanyarban visít.

Én is fenn hagytam mert a kb. 40%-os profilmélységet keveslem jövő télre,eldobni luxus ilyet meg a kutya sem vesz,tehát lejárom.

2011. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó a téligumi télen,de én mellőzöm a használatát nyáron.Egyszer egy nyáron az első tengelyen a gumi félig lekopott,a hátsók meg mintha ujak lettek volna.Az a baj velük még,hogy 1 2 téli szezon után a gumi megkeményedik,és ugyonolyan használhatatlan télen,mint nyáron.Ha csak nem autozol rengeteget télen.de nehéz kihasználni.
2011. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!