Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki kell-e fizetni utólag a...

Ki kell-e fizetni utólag a kötelező felelősségbiztosítást?

Figyelt kérdés

Pont egy éve vettem egy autót aminek átírás (és persze a KFB megkötése után) beállt a motorja.

Azóta sem használom,már tavaly megszűnt a biztosításom "díj nem fizetése" végett.

Szándékomban áll a forgalomból is kivonatni ideiglenesen.

(Tudom,pont egy évet késtem...)

Azt nem tudom,hogy ha egyszer mégis forgalomba helyezném ezek után,akkor az eddig eltelt év díját is be kell fizetnem ha ismét kötelezőt kötök és biztosan nem ennél a biztosító társaságnál? Volt már ilyen szituációban valaki?

Nem véleményt hanem korrekt választ,tapasztalatot kérek melyet előre is köszönök.


2011. máj. 9. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én pár hónapja vettem kocsit. Biztosítást a szerződés dátuma után 10nappal kötöttem, már erre is büntető napidíjat számoltak fel. Akkor 1 évért, háááááát
2011. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az én esetemben a hangsúly a forgalomból való kivonás utáni visszahelyezésen van. Nincs élő biztosításom,kárt nem okoztam,MABISZ segítséget nem kértem. Tartozom-e?

Ha most ELADNÁM a kocsit akkor az új tulaj tőlem függetlenül kötne új biztosítást és hozzám jönne egy levél a "tartozásról" ??

2011. máj. 9. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:
A biztosítás megszűnése, és a forgalomból való kivonás közötti időszakra meg kell fizetni a fedezetlenségi díjat, ami napi 340 Ft körül van.
2011. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!