Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ABS-nek, vagy a manuális...

Az ABS-nek, vagy a manuális klímának nagyobb az értéke?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pénzbeli értéke a klímának van nagyobb míg ténylegesen a gyakorlatban az ABS-nek.

ELVILEG.

Azért ELVILEG mert ha 10 ABS-es autót vezetőt megkérdezel,hogy az mire is való akkor jönnek a tipikus válaszok:

-hát blokkolásgátló!

-nem engedi megállni a kereket!

-szaggatottan fékez!

-nem tudom...

-az enyémben veri a talpamat a pedál,az rossz??

-még a jégen sem csúszom!

és sorolhatnám....

De azt,hogy TÉNYLEG mire való és a gyakorlatban HOGYAN látni hasznát azt 100-ból 90 nem tudja a szembejövők és a melletted autózók közül.

Vagyis azt,hogy FÉKEZÉS KÖZBEN IS KORMÁNYOZHATÓ TŐLE AZ AUTÓ!!!!!!

Ha majd beléjük rongyol valaki vagy ők vernek telibe mást "szaggatott fékezéssel" és később (!!!) felhomályosulnak,hogy elkerülhető LETT VOLNA - nos akkor átértékelődik a haszna,szerepe,ÁRA a klímáéhoz mérten.

2011. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve a 62%-os kollega válaszát:

Balfékeknek inkább ABS, mert anélkül megdöglik...

2011. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

10:15

-Nem áll le a kerék--->forog---->lehet kormányozni

az ugyan az

de kis mértékben lehet kormányozni!

2011. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ráadásul a neve az hogy Anti lock Braking System
2011. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is a klímát preferálom,ugyanakkor ár-érték arányban én az ABS-t tartom jobbnak.Az én autómban egyik sincs és való igaz,hogy inkább a klímára vágyakozom.De,a "fogyasztói érték" nem egyenlő a valódi értékkel.Pl.:Nekem egy űrhajó alkatrész sz@rt sem ér,legfeljebb azért tetszene,mert szeretem az ilyesmit,de sokkal többet ér valójában,mint nekem.
2011. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 ekeke ***** válasza:

Én 400000-en vagyok túl motoron, kocsiban városban és némi autópályán, kisvállalkozói rohanással együtt. Nem vezetek rosszul, futárként dicsértek az öregek.


De még én sem tudom a jobb és a bal, vagy az első és hátsó kerekek között megosztani a fékerőt. Tehát egyenes száraz úton erőset fékezve esetleg jobbak lehetünk az ABS-nél, de kanyarban, vagy foltokban változó útfelületen már nem. Amúgy meg rém egyszerű: a mindennapokban nem feszegetem a határokat, tehát sose kell nagyot fékeznem. De ismerem a határokat, néha meghajtom a gépet, érzem, meddig lehet menni. Nekem nem kéne az ABS, de ha adnának egyet, kikapcsolhatóan betenném a kocsiba. Sztem a klíma, napszemüveg, smink, parfümök is sterillé teszik az életet, nekem a valóság kell.

2011. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs klímám,de irigylem azokat,akiknek nem is kell.Nekem már most nagyon melegem van:D
2011. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!