Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 150 köbcentis motor B-s...

150 köbcentis motor B-s jogsival, büntetés? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy most szereztem B kategóriára jogosítványt (17 éves múltam most januárban) és ezzel együtt ugye megkapom az M kategóriát is.

Nekünk otthon van egy 150 köbcentis motor, amin nincs rendszám, se forgalmi, semmi ilyen, csak adásvételi meg biztosítás asszem. Szóval ránézésre egy 50 köbcentis motornak tűnik, csak ugye nagyobb (Aprilia Leonardo).

A kérdésem:

Ha megállít a rendőr (és esetleg leesik neki, hogy nagyobb, mint 50 köbcenti) akkor milyen büntetésre számíthatok? Elvehetik a B-s jogsit is vagy csak az M-et, esetleg pénzbüntetés mellé, ... vagy még más esetleg?

Illetve mennyire figyelnek erre a rendőrök, hogy milyen motor?

Köszi szépen a válaszokat!


2011. ápr. 27. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs a motornak forgalmija nem viheted forgalomba!

Mert a forgalmiban az is benne van hogy hány köbcentis ezért szoktak a rendőrök jogosítvány és forgalmit kérni...

Szóval ha nincs forgalmija csak adás vételije ne vidd forgalomba!Rosszabbul jársz!

2011. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leonardo nem volt sose 50es változatban(sok rendőr tudja ezt). Én nem kockáztatnám friss KEZDŐ jogsim ilyennel. (főleg , hogy biztosítás ha van rajta 50esként, az már okirathamisítás és biztosítási csalás)
2011. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ehhez a mocihoz még az A1-es jogsi is kevés!

Meg 17 évesen szerintem csak menőzés lenne és abból mindig baj van.

Egy motor sokkal veszélyesebb mint egy autó!

Elöbb inkább gyakorolj.

2011. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen elveszi a vezetői engedélyed.

Ezenfelül feljelent:

- Engedély nélküli vezetés

- Érvényes felelősségbiztosítás nélküli vezetés

- Forgalomból kivont jármű vezetéséért

Ez egy 6 számjegyű összeget fog eredményezni a számlán.

Többet nem írnék, ha nem hiszed, hogy kiszúrják, tegyél egy próbát.

2011. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!